Nebezpečný nález překvapil při čištění studny osmapadesátiletého majitele rodinného domu v okrajové části Lanškrouna. Po odčerpání vody objevili pracovníci firmy, která čištění prováděla, pistoli a dva granáty. Bez váhání se obrátili na policii.
V sobotu 29. června uplyne 100 let od založení Plynárenského sdružení československého (PVS), na jehož činnost v roce 1992 navázal dnešní Český plynárenský svaz (ČPS). Ten spojuje téměř sto odborných sdružení a firem působících v plynárenství a okolo 250 individuálních členů. Svým zákazníkům vloni členové ČPS dodali téměř 8,2 miliardy metrů krychlových plynu.
Konopiště /FOTOGALERIE/ - V pátek 28. června si připomínáme výročí atentátu v Sarajevu, při kterém zahynuli arcivévoda František Ferdinand d´Este a vévodkyně Žofie z Hohenbergu. V zámecké kapli sv. Huberta na Konopišti bude slouženo rekviem. Celebrovat bude od 18 hodin Marcel Timko, farář Římskokatolické farnosti v Benešově.
Patří mezi těch pár posledních řemeslníků, kteří svůj život zasvětili výrobě látky na tradičním tkalcovském stavu. „Tato činnost je typická pro Horňácko, kde se dříve tkala takzvaná horňácká čivonať,“ doplnila tkadlena Hana Buchtelová z Malé Vrbky, která se tomuto lidovému řemeslu věnuje už od roku 1995. Za uchovávání a předávání umění budoucím generacím získala i významné ocenění Nositel tradice lidových řemesel, které každoročně uděluje ministr kultury.
Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Chcete uctít hrdinství našich předků, dovědět se něco z naší historie a zároveň se seznámit s technikou ze začátku dvacátého století? Zajímá vás, jestli máte mezi legionáři svého předka? Tak to si nenechte ujít devatenáctou zastávku Legiovlaku v letošním roce, při které si můžete prohlédnout na čáslavském nádraží legionářské muzeum na kolejích.
Přednáška Gabriely Pelikánové na téma Vojta Sapík – sochař s uhrančivýma očima se uskuteční ve středu 26. června 2019 v 16.30 hodin v knihovna Galerie výtvarného umění Ostrava v Poděbradově ulici.
Čáslav /FOTOGALERIE/ - Koncem školního roku se studenti ze Střední zemědělské školy v Čáslavi vydali před vedry ochladit do Francie. Již tradičně navštívili svou přátelskou školu na francouzském severu v Normadii. Tento deštivý kout Francie je pohltil do víru dění velkolepých oslav 75. výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii.
/FOTOGALERIE/ Více než pět stovek návštěvníků, jak malých, tak i těch odrostlejších, přilákala do areálu Archeoparku v Chotěbuzi- Podoboře sobotní akce ve vojenském duchu. Připravilo ji Muzeum Těšínska ve spolupráci se členy Klubu vojenské historie Chotěbuz.
Brno - Sochu Austrie, karikatury barona Pražáka nebo bývalé brněnské lázně před a po bombardování uvidí čtenáři v nové knize Vladimíra Filipa. Publikaci s názvem IV. rakouské střelby. Císař František Josef I. v Brně 1892 pokřtil autor tento týden.
Sochu Austrie, karikatury barona Pražáka nebo bývalé brněnské lázně před a po bombardování. To vše uvidí čtenáři v nové knize Vladimíra Filipa, publikaci s názvem Císař František Josef I. v Brně 1892: IV. rakouské střelby.
Slaný - Ve středu 19. června bude vydán dvacátý šestý ročník obnovené ročenky Slánský obzor, která přibližuje historické události našeho regionu. Vedoucí redaktorkou regionální ročenky je uznávaná historička a spisovatelka Zora Dvořáková. Veřejné uvedení Slánského obzoru se uskuteční ve čtvrtek 20. června v 17 hodin v Malé galerii Vlastivědného muzea, kde vystoupí s komentovanou prezentací svého příspěvku Milan Hes.
/KRÁTKÉ ZPRÁVY/ V úterý začíná dvoutýdenní nepřetržitá výluka na železnici v úseku Jičín - Kopidlno. Všechny vlaky budou nahrazeny autobusy, je proto nutné počítat s možným zpožděním a odlišným umístěním zastávek. Vlaky se zpět na trať vrátí až 3. července.
Vrábče - Sbor dobrovolných hasičů Vrábče oslavil v sobotu 110. výročí od založení. Hasiči si tak připomněli svoji existenci a položili věnec k pomníku padlých vojáků z první světové války.
Borovany - V Borovanech, kde v sobotu odpoledne slavili 800 let od první zmínky o obci, si nadělili k 800. výročí obce velkou knihu. Autoři Martin Pelich a Eva Raymanová z Milevska zmapovali všechna stavení, vyfotili jejich obyvatele i představili místní spolky.
Pražský deník přináší po celý rok cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden zveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992 tentokrát zveme do Kobylis.
Přibližně čtyři kilometry jihozápadně od Klatov, najdeme obec Bezděkov u Klatov. Řeka Úhlava zde vytvořila již hodně široké údolí a ves je na jejím levém břehu.
Hašek založil recesistickou Stranu mírného pokroku v mezích zákona. Trikolóra Václava Klause juniora je „stranou mírného zpátečnictví v mezích zákona, když se to bude hodit“. Klaus mladší má slušnou šanci na úspěch.
Břeclav /STALO SE PŘED/ - Alois Kolísek vystudoval státní vyšší gymnázium v Brně, biskupský ústav bohoslovecký. Po působení na farnostech v Břeclavi a Mikulově se stal knězem v Náměšti nad Oslavou.
Třebíč – Národní dům, to je srdeční záležitost obyvatel Třebíče. Sem se chodí na nejlepší divadla, odtud mají lidé vzpomínky na výrazné kulturní zážitky. Dům stojí na Karlově náměstí už od roku 1871, kdy se stal centrem českého vlasteneckého hnutí ve městě. Jenže budova má své nejlepší roky za sebou a potřebuje důkladnou rekonstrukci.
Počátek místního sboru dobrovolných hasičů spadá do období první republiky. V roce 1928 sbor pořídil motorovou stříkačku za částku šestapadesát tisíc korun. Koncem téhož roku se hasiči dočkali i vlastní zbrojnice.
České Velenice – Zaměstnanci jindřichohradeckého Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) rozlouskli případ problematického vlastnictví pozemku uprostřed Českých Velenic.
O víkendu se v Pardubicích koná 29. Aviatická pouť – akce, na kterou každý rok zamíří kolem 25 tisíc lidí. V sobotu i neděli se letiště pro veřejnost otevře v osm hodin ráno a zavře ve 20 hodin večer. Letový program začíná v 11 a končí v 17 hodin.
O víkendu se v Jičíně opět sejdou majitelé naleštěných autoveteránů. Koná se tu akce Veteránem Českým rájem, tradiční třídenní setkání spojené s výletními jízdami po okolí.
Křižanovice /FOTOGALERIE/ - Příběh SDH Křižanovice oficiálně začal 31. ledna 1904, kdy se konala ustavující schůze. Zakládajících členů bylo pětašedesát.
Nenechte si ujít úterní tištěné vydání Bruntálského a Krnovského deníku! Najdete v něm pravidelnou oblíbenou přílohu Týdeník Region. Co přináší tentokrát?
Nenechte si ujít úterní tištěné vydání Frýdecko-místeckého a třineckého deníku! Najdete v něm pravidelnou oblíbenou přílohu Týdeník Region. Co přináší tentokrát?
Nenechte si ujít úterní tištěné vydání Opavského a hlučínského deníku! Najdete v něm pravidelnou oblíbenou přílohu Týdeník Region. Co přináší tentokrát?
Nenechte si ujít úterní tištěné vydání Karvinského a havířovského deníku! Najdete v něm pravidelnou oblíbenou přílohu Týdeník Region. Co přináší tentokrát?
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Jedno ze třech starých předměstí Rakovníka - Plzeňské, nacházející se již od středověku jihozápadně od historického jádra města, spojovala s místem zvaném u Ovčína již od pradávna cesta, která později dostala název Prokopova ulice.