Vyškovsko – Bitva u Borodina, kde se přesně před dvěma sty lety střetli Rusové a Napoleonovi vojáci, bude hlavním bodem programu letošních Napoleonských dnů. Už tento víkend tak do Slavkova u Brna zavítá až tři sta nadšenců v dobových uniformách.
Česká Třebová – Jak hubnout, ale hlavně jak zhubnout, ukazuje příběh další čtenářky Orlického deníku, které MUDr. Leoš Středa v ordinaci Nadváha.cz rozepsal jídelníček na hubnutí a které se podařilo zhubnout už 15 kg.
Český ráj – Ač si to neradi přiznáváme, většina z nás žije konzumním životem. Velkou část věcí potřebných k životu jednoduše nakoupíme. Nabídka je obvykle víc než široká a zorientovat se v ní není vždy zcela jednoduché.
Domažlice/SEZNAM TRHOVCŮ UVNITŘ/ – „Na jarmark o Chodských slavnostech se pravidelně s maminkou vydáváme hned v sobotu brzo ráno," popisuje Eva Brzková, která do Domažlic na pouťový víkend přijede s celou svojí rodinou. O jejich útratu bude usilovat téměř čtyřstovka prodejců. Staročeský jarmark bude tradičně v ulici Msgre B. Staška, na náměstí a v části Chodské ulice
Praha – Další z řady gurmánských festivalů startuje dnešním dnem v Praze. V šesti vybraných restauracích budou nabízet pokrmy, ve kterých je obsaženo mléko. Festival nesoucí název Mléko na talíři potrvá do 26. srpna a v jeho rámci v restauracích nabídnou tříchodové menu za jednotnou cenu 290 korun.
Přibyslav, Olešenka – Skupina knihovníků z Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě se vydala na výpravu a navštívila ekologické zemědělství Kozí Dvorek v Olešence u Přibyslavi.
Nasavrky – Festival keltské kultury, svátek Lughnasad, měl v sobotu obrovskou návštěvnost. Iluze návratu do dávných věků, ve kterých lidé ctili přírodu jako bohyni a děkovali jí za úrodu, dnešní generaci láká.
Nasavrky – /PŘIPRAVUJEME FOTOGALERII/ Festival keltské kultury, svátek Lughnasad, měl v sobotu obrovskou návštěvnost. Iluze návratu do dávných věků, ve kterých lidé ctili přírodu jako bohyni a děkovali jí za úrodu, dnešní generaci láká.
Praha - Rady o zdravém stravování se podle profesora Jana Piťhy z Fóra zdravé výživy často míjejí účinkem, protože mají mentorský, někdy až výhružný tón. Varují před riziky a přitom nenabídnou vhodnou alternativu.
Potštejn – Všechny labužníky a milovníky dobrého vína potěší již III. ročník kulinářsko-vinařského odpoledne, které se již nyní chystá v překrásném prostředí potštejnského zámku.
Potštejn – Všechny labužníky a milovníky dobrého vína potěší již III. ročník kulinářsko-vinařského odpoledne, které se již nyní chystá v překrásném prostředí potštejnského zámku.
Léto je časem oslav. A kde by se slavilo lépe než venku na zahradě! Jak na to, aby hosté na vaši párty dlouho nezapomněli, a vy za ni neutratili celou měsíční výplatu?
Praha – Výroba masa v Česku se ve druhém čtvrtletí meziročně snížila o 6,8 procenta na 115.113 tun. Nejvýrazněji klesla produkce vepřového masa, meziročně nižší byla také produkce hovězího a telecího. Výroba drůbežího masa se naopak mírně zvýšila. Nákup mléka vzrostl o 7,3 procenta na téměř 625,1 milionu litrů. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.
Praha, Karlovy Vary – V minulých dnech zakončila hodnotitelská komise koloběh posuzování přihlášených výrobků do letošního ročníku soutěže Regionální potravina ve třinácti krajích České republiky. Zájem farmářů o certifikát stoupl téměř o čtvrtinu. V kraji bodovaly sýry, pivo či chléb.
Pulčín – Prostranství před menším pódiem se pomalu plní lidmi. Ve vzduchu se line vůně právě připravovaných pochoutek, éterem sedmnáctého Amfolkfestu prostupují písně z repertoáru písničkáře Reného Součka.
Dřevohostice /VIDEO/ – Folklórní soubory, jarmark lidových řemesel, dechovky, dravce a velkou výstavy panenek mohli obdivovat návštěvníci Dřevohostic v sobotu 28. a neděli 29. července.
Břeclav - Vůně, která pronikne i přes zavřené dveře. Třicet vzorků klobásek a pět degustátorů. Přičichnout. Ochutnat. Rozvážně zaklopit oči vzhůru a zapít hltem bílého vína, aby se mezi sebou chutě nebily. Pak podle vlastního pocitu rozdělit body. Chuť. Barva. Vůně. A vítěz se může chlubit.
Hradec Králové – Pod označením bio si lidé většinou představí vegetariánskou stravu. Na prvních Zelených trzích si ale na své přijdou i masožravci. V nabídce farmářů je totiž kromě zeleniny také poctivý ovar, hovězí žebro či voňavá klobáska na grilu. Zelené trhy jsou otevřené od pátku do soboty na Ulrichově náměstí.
Hradec Králové – Pod označením bio si lidé většinou představí vegetariánskou stravu. Na prvních Zelených trzích si ale na své přijdou i masožravci. V nabídce farmářů je totiž kromě zeleniny také poctivý ovar, hovězí žebro či voňavá klobáska na grilu. Zelené trhy jsou otevřené od pátku do soboty na Ulrichově náměstí.
Hradec Králové – V sobotu 28. července se můžete vypravit do Gayerových kasáren, kde budete mezi 8 a 12 hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky z hradeckého regionu.
Liberec - Na farmářských trzích u libereckého Obchodního centra Forum najdete zhruba třicet druhů mléčných výrobků z rodinné domácí farmy Selský dvůr v Braňanech.
Jižní Čechy - MUDr. Martin Matoulek: „Pokud držíme dietu bez pohybové aktivity, docílíme toho, že ztrácíme přednostně aktivní tělesnou hmotu, tedy svaly."
VELKÉ KARLOVICE – Králičí polévka s pohankou a červenou řepou od Věry Tománkové se stala vítězem 2. ročníku soutěže o Nejlepší valašský recept, kterou uspořádal Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.
Ústí nad Labem - Prémiové uzeniny, čerstvé pečivo a cukrářské výrobky, lahodné sýry, medovina a pivo. To jsou kvalitní české potraviny od místních výrobců, označené prestižní značkou „Regionální potravina". Prodejna je přiveze ve čtvrtek odpoledne na Kostelní náměstí, prodávat tu bude po celé odpoledne.
Praha – Spotřeba potravin v Česku vyjádřená ve stálých cenách loni meziročně klesla o 0,9 procenta. Při zohlednění téměř pětiprocentního růstu spotřebitelských cen ale lidé za potraviny a nealkoholické nápoje zaplatili v průměru 22.500 korun na hlavu, zhruba o 50 korun meziročně více. Vyplývá to z odhadů Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) zveřejněných ve Zprávě o stavu zemědělství za rok 2011.
Liberec - Voňavé klobásky nebo uzené maso, sýry, rozplývající se na jazyku, lahodné jogurty nebo pěnivé pivo. Vše s puncem regionálních produktů, ať už nej potravin Libereckého kraje nebo Jizerských hor či Českého ráje. Dobroty, které nakoupíte vždy v pátek na Farmářských trzích u OC Forum v Liberci.
Brno – Portské, sherry nebo madeira. Všechna tato vína patří do skupiny fortifikovaných vín. Právě o těchto nápojích měl v pondělí v Brně přednášku vinař Jan Stávek z Němčiček na Břeclavsku. „Do fortifikovaných vín se přidává ušlechtilý alkohol jako je třeba vínovice, pro kterou v zahraničí používají výraz brandy," popisuje muž, který své první víno vyrobil v osmnácti letech.
Znojmo - Pivo šedesátkrát jinak si budou moci vychutnat lidé ve Znojmě. Od čtvrtka totiž v pivnici U Šneka začínají třídenní pivní slavnosti s tuzemskými i zahraničními pivy.
Praha – Chtěli byste okusit nejkvalitnější regionální potraviny? S jejími zásobami na cestu po České republice vyrazila pojízdná prodejna, kde jsou tyto pochutiny k mání. Už ve čtvrtek je mohli ochutnat zákazníci v Nymburku.
Ostrava /SERIÁL DENÍKU/ - Jsou místa, kde bych kvůli jiným potěšením obsluze odpustila snad i to, kdyby mi místo cappuccina přinesla turka zalitého studenou vodou. Proto teď s naprostým klidem přehlédnu, že k objednanému presu nebyla sklenka vody (ale mléko bylo předpisově ohřáté a napěněné).
Borovany - Na Borůvkobraní, které se o víkendu konalo v Borovanech dorazilo minimálně 12 tisíc lidí. Jednou z hlavních událostí nedělního programu byla soutěž O krále borůvkových knedlíků. Z vítězství se po roce opět radoval Miroslav Helebrant z Otína na Jindřichohradecku (na snímku), který získal sedmý titul.
OBRAZEM: Borovany - Na Borůvkobraní, které se o víkendu konalo v Borovanech dorazilo minimálně 12 tisíc lidí. Jednou z hlavních událostí nedělního programu byla soutěž O krále borůvkových knedlíků. Z vítězství se po roce opět radoval Miroslav Helebrant z Otína na Jindřichohradecku (na snímku), který získal sedmý titul.
Liberecký kraj - Ocenění Regionální potravina Libereckého kraje získalo dalších sedm produktů. O tuto značku se letos ucházelo celkem 45 výrobků od 18 výrobců.