Kreativ

KREATIV miluje...

samolepky na dárky

Samolepky na dárky

Při listování novým vydáním Kreativu listopad-prosinec 2016 najdete dárek - originálně kreativní jmenovkové samolepky na vánoční dárky.

milujeme Království lesa

Království lesa

a vůbec všechna možná místa, kde se děti nějakým přirozeným způsobem venku zabaví. Jedno takové vzniklo na Lipně a je fungl nové. Najdete ho blízko slavné Stezky korunami stromů, jmenuje se Království lesa a postavili ho stejní nadšenci jako Stezku. S dětmi tam můžete strávit celý den, zavřeno bude jenom při mimořádně mizerném počasí, a hodí se i pro ty skoro úplně nejmenší. Vyblbnou se dosyta a vy si zatím dáte kafe. A navíc budou celou dobu na zdravém vzduchu a v lese a naučí se ledacos o jeho obyvatelích.

milujeme Krumlovské kláštery

Krumlovské kláštery

Když jste byli v Českém Krumlově, došlo vám, že celou pětinu jeho historického jádra zabírají kláštery v žalostném stavu? Hurá, už v žalostném stavu nejsou, naopak jsou zrekonstruované do krásy a děje se tam spousta věcí. Dokud je doba zeleně, zajděte se tam podívat třeba jenom do zahrad, otevřeno je tady denně.  

Omalovánky pro dospělé

Omalovánky pro dospělé

Každý může být malířem! Udělejte si radost novými velkoformátovými omalovánkami od Kreativu. Přinesou vám nejenom pohodu a odpočinek při vymalovávání, ale taky opravdové obrazy, které si můžete pověsit na zeď. Omalovánky jsou totiž jednostranné a perforované, abyste je mohli lehce oddělit a vymalovat pastelkami, fixami nebo i barvami. Pak stačí jen přidat rám a váš originál je na světě.

Toustárna

Toustárnu

Jasně, že domácí jídlo je domácí jídlo, ale zaprvé chleba vážně denně nepečeme a za druhé je často třeba se najíst při cestě. Pro zakoupení chleba i jídla po cestě víc než vřele doporučujeme Toustárnu u „Libeňáku" v pražských Holešovicích. 

Barevný bufet

Barevný bufet

Opravdu, to jsme nečekali. Barevný bufet u náměstí v Berouně povyšuje gastronabídku v tomhle městě o deset levelů.

Květiny

Kytkové semináře

Jana Vlková sní na louce a na zahradě všechno, tedy aspoň to tak vypadá.

Radůza: Čáp nejni kondor

Čáp nejni kondor

Tip přímo od šéfredaktorky: „Já vím, že jsem o knížce od Radůzy Čáp nejni kondor už psala v úvodníku, ale prostě vám to musím říct ještě jednou, že je úžasná. Píše o svém dětství u babičky a protože je plus minus stejně stará jako my, úplně se nám vrací dětsví naše… Konec sedmdesátých let, idyla, ale zároveň drsárna. Ke knížce je i audiokniha a opravdové Radůziny rodinné fotky a moc se prostě povedla."

Ilustrační snímek.

Zmrzlina z náplavky

Přiznáváme, že tenhle tip nám dodal náš sesterský časopis Gurmet, protože má zrovna článek o nejbožštějších zmrzlinách.

Botanická zahrada v Curychu

Curych zdarma

Pokud vás cesty zavedou do Švýcarska, najdete tam spoustu věcí zadarmo.

Božská rawcukrárna

Raw cukrárna

Máme vážně mlsné jazyky a jen tak něco nám nechutná. Principy raw stravy samozřejmě známe dlouho a ledacos jsme už ochutnali, ale že bychom se do jídla, jehož suroviny nesmí projít tepelnou úpravou, nějak zamilovali, to zrovna ne. Až teď. Raw cukrárna v Praze v Rumunské nás dostala. „Dala jsem si kaši z mandlového mléka, pohanky, konopného proteinu, datlí a vanilky s čerstvým banánem a byla božská," říká šéfredaktorka Zuzana. Navíc prý kaše úžasně sytí, snědla k snídani jen půlku misky a stejně…