Kreativ

KREATIV miluje...

Děláme si to doma sami 2

Děláme si to doma sami 2

Autorka téhle knihy Alena Thomas nám imponuje. Nebojí se totiž pouštět do nových věcí, i když by je třeba mohla zkazit nebo je musí vyzkoušet hodněkrát. Před pár lety o téhle několikanásobné mamince nikdo nevěděl a dneska je hvězdou pro lidi, které zajímá, co doma jedí a čím se natírají. A taky kolik za to zaplatí. Alena původně začínala s domácími recepty na cokoli, od pribiňáku po repelent, hodně kvůli penězům. Jenže zároveň se ukázalo, že když si spoustu věcí, co kupujeme v supermarketu,…

Ponožkový pes

Ponožkový pes

Moc se nám líbí pomocí tvoření hezkých věcí pomáhat ostatním – a to dělá právě Ponožkový pes. Na webu si můžete najít návod a videonávod, jak jednoduše z ponožek ušít pejska, a poslat ho neziskové organizaci Pestrá společnost. Ta potom přes internet pejsky prodává a ze zisku platí výcvik těch neskutečně šikovných asistenčních psů, kteří pomáhají dětem i dospělým s postižením. Můžete pejska sami vytvořit nebo, když nemáte zrovna volnou chvilku, si ho koupit. Patronkou ponožkových hafanů se letos…

Kreativ je Časopis roku 2014

Kondice je Časopis roku 2014

Proč vám to píšeme? Protože máme velkou radost - Kondice je totiž náš sesterský časopis ze stejného vydavatelství jako my.

PODNOS Z RÁMU

Udělejte si s námi originální podnos třeba snídani nebo pro servírování kávy při posezení s kamarádkami. Stačí k tomu starý rám na obraz, který najdete někde na půdě nebo koupíte v bazaru.

NÁRAMKY S PATINOU VĚKŮ

Metalická fólie nabízí spolu s polymerovou hmotou široké využití. Jednou z technik je možnost kombinace metalické fólie s akrylovou barvou. Výsledek je podobný starobylým šperkům dávných dob.

Textilní korále – efektní ozdoba

Textilní korále – efektní ozdoba

Máte-li zbytek či kousek látky, krajky nebo se chcete zbavit už starších textilních kalhot, halenek, tak se zastavte. Nic nevyhazujte, právě teď se tyto poklady budou hodit na výrobu textilních korálů, kterými ozdobíte jarní i letní šatník. Použijete-li lesklý, luxusnější či hodně společenský kousek látky, budete mít krásný šperk – korále na společenskou a večerní příležitost.

Knoflíkový náramek

Knoflíkový náramek

Máte sbírku knoflíků? Máte rádi knoflíky a obzvlášť ty hříbkovité? Pokud nemáte, určitě si nějaké pořiďte z galanterie nebo ze starých sekáčových oděvů, které vám padnou do oka a pojďme si vyrobit nápaditý, efektní, hravý, společenský šperk – KNOFLÍKOVÝ NÁRAMEK.

Sluníčko – zápich do květináče

Sluníčko – zápich do květináče

Tohle sluníčko se mi velice osvědčilo při práci s dětmi. Je jednoduché a veselé. A protože to letos už na zimu nevypadá, klidně můžeme začít s jarní výzdobou :-)

Piškvorky na cesty

Piškvorky na cesty

Udělejte si originální piškvorky na cesty na ukrácení dlouhé chvíle třeba ve vlaku.

Veselé dětské kraslice

Veselé dětské kraslice

Vyrobit dárek pro kamaráda nebo na mámino kuchyňské okno, to chce nápad. Kupte si vajíčka z polystyrenu a tvořte s námi.