Novou službu nabízí lounská knihovna v Pavilonu A na tamním výstavišti. Při návštěvě parku si v kavárně můžete dát nejen občerstvení, vybrat si můžete i nějakou knihu. Knihovna tam totiž pořádá knižní bazar vyřazených publikací, knihy pořídíte už od 10 korun. Výběr je bohatý, od beletrie, naučné literatury, v nabídce jsou ale i knihy pro děti.
Po třech letech se podařilo pražským kriminalistům objasnit případ, ve kterém organizovaná skupina podvodníků obelhala skoro 200 lidí. Přes internetové podvody si přišli na téměř 40 milionů korun.
Podvodníci přišli s novým fíglem, jak důvěřivcům pustit žilou. Tentokrát se zaměřili na internetové bazary. „Chtěl jsem prodat asi padesát vinylových gramodesek. Zhruba půl hodiny poté, co jsem zveřejnil inzerát, se mi ozval zájemce přes aplikaci WhatsApp s tím, že koupí celý balík,“ popsal zkušenost čtyřicetiletý Jakub.
Každá koruna z prodaného oblečení a pekařských laskomin půjde na výcvik asistenčního psa. Kadaňská knihovna ve svých prostorách pořádá první dobročinný bazar.
Speciální akci nazvanou Kabelky pomáhají odstartovalo obchodní centrum Olympia v Teplicích. Rozhodlo se jejím prostřednictvím podpořit tři rodiny s vážně nemocnými dětmi.
Na tři hodiny se salonek a přilehlé prostory Městského společenského domu v Kolíně proměnily ve velký bazar dětského oblečení. Maminky sdružené v jedné ze skupin na sociální síti si jej tam uspořádaly, aby nabídly věci ze šatníků svých dětí, z nichž už vyrostly.
Sobotní sluneční den využili mnozí k návštěvě farního bazaru, který se poprvé konal před budějovickým kostelem sv. Jana Nepomuckého. Lidé zde mohli za dobrovolný příspěvek nakoupit knihy, starožitnosti, růžence, vázičky, dětské oblečení a další věci z druhé ruky. „Vybrané peníze využijeme na vybudování farního sálu jako prostoru duchovního doprovázení a vytváření společenství,“ vysvětluje farář Pavel Bicek důvod vzniku nové tradice.
Místo úspěšného prodeje zboží z druhé ruky je podvodník okrade o tisíce korun či osobní data. Na zvýšený počet útoků na internetových bazarech upozorňují banky, kriminalisté i společnosti zabývající se počítačovou bezpečností. Jedna z fint se týká platby z karty na kartu. Od začátku roku jsou odhadované škody minimálně v desítkách milionů korun.
/FOTO/ Na základní škole v Jablonném v Podještědí se připojili k pomoci válkou sužované Ukrajině a chystají dobročinný bazar. I když je tato aktivita zcela dobrovolná pro zaměstnance i žáky, školáci se do příprav zapojili s velkým nadšením.
/FOTO/ Na základní škole v Jablonném v Podještědí se připojili k pomoci válkou sužované Ukrajině a chystají dobročinný bazar. I když je tato aktivita zcela dobrovolná pro zaměstnance i žáky, školáci se do příprav zapojili s velkým nadšením.
Je to takové bezplatné "aukro". Bazar nepotřebných věcí v Teplicích. V prostorách sběrného dvora ho vloni v létě zřídilo město. Dosavadní zkušenosti ukazují, že je o něj zájem. Více lidí si něco odvezlo, než odevzdalo. Funguje to. Teď je potřeba bezplatný bazar opět naplnit.
Prodám štěně německého ohaře, fenku. Důvod prodeje: nevhodný dárek. Takový inzerát se krátce po Vánocích objevil na internetu. Na internetovém bazaru si jej všimla jedna z uživatelek Facebooku Kateřina A., kterou pobouřil a neváhala jej na sociální síti sdílet. Inzerát vyvoval emotivní diskusi. Podle diskutujících majitel štěně považuje za věc.
Tradiční pečení pro dobrou věc spojené s Vánočním bazarem se uskutečnilo tento týden v Centru služeb Slunce všem v Unhošti. Pod záštitou města Unhošť se tak letos mohla za dodržení všech hygienických opatření konat charitativní akce určená na podporu klientů se speciálními potřebami, Nadačního fondu Slunce pro všechny, dětí z Dětského domova v Unhošti i místních seniorů.
Minulou sobotu se v samotoči ve Frýdštejně konal bezpeněžní bazar zaměřený na vybavení do domácnosti a zcela výjimečně i na hry a hračky. Pro někoho harampádí a zbytečnost, pro druhého doslova poklad.
Na novou cvičnou kuchyni pro stacionář Kvítek přispívali letos návštěvníci Klatovského klášterního bazaru, který se konal v neděli na náměstí. Byl součástí adventního programu.
Organizace Nalezenci - Šumaváci pořádala již tradiční bazar na podporu svých čtyřnohých svěřenců. Akce se jako vždy vydařila a vybrala se nemalá částka peněz
Útulek pro kočky v Sušici praská ve švech. Přibývá totiž nechtěných odhozených koťat a koček, které zanechali svému osudu chalupáři. S financováním potřeb pro ně pomáhají mimo jiného i bazary, jeden takový se nyní o víkendu konal v sušickém PDA.
Třídenní charitativní bazar uspořádá na konci prázdnin kutnohorská Liga na ochranu zvířat. Uskuteční se v kulturním domě Lorec od pátku 27. srpna do neděle 29. srpna. V Lorci budou lidé moci na podporu neziskové organizace zakoupit nejrůznější zboží, od oblečení přes hračky, knihy, vybavení domácnosti, sportovní potřeby či bižuterii.
RE-Use centrum se v Teplicích ukazuje jako dobrý nápad. Do městského sdíleného bazaru chodí zvědavci, ale také sběratelé věcí. První týdny po otevření ukázaly že o místo ve sběrném dvoře pro odložení použitých, ale stále funkčních věcí, mají Tepličané zájem.
Když nestačí slova, nastupují činy. Své o tom ví stovky lidí, kteří se zapojili do veřejné sbírky na podporu zdravotní sestřičky, která zůstala po tragickém úmrtí manžela, sama se svými čtyřmi dětmi. Zapojila se také Olga z Jasenky, která ve spolupráci se vsetínskou knihovnou uspořádala dobročinný on-line bazar knih. Více v článku
V centru Přerova bylo v sobotu rušno. Po několikaměsíční pauze ulice zaplnili lidé, vyhrávala hudba a voněla káva. Přerované se potkali na prostranství ve Wilsonově ulici, aby společně oslavili Mezinárodní den sousedů.
U příležitosti Světového dne knihy a autorských práv se tuto sobotu uskuteční již druhý knižní bazar. V Komunitním centru v Horšovském Týně jej od 10 do 15 hodin pořádá zdejší farní charita.
Městská knihovna Žatec zahájila v roce 2020 program Zelená knihovna, který zahrnuje soubor aktivit zaměřených na zdravější, ekologičtější, „zelenější“ způsob života. Pomyslnou první vlaštovkou se stalo umístění Semínkovny do hlavní budovy knihovny na náměstí Svobody, k výměnnému bazaru semínek záhy přibyl Zelený bazar odnoží pokojových květin.
Současná doba plná omezení trápí i útulky, nemohou pořádat bazary, výstavy, které jim vždy pomáhaly. Kočičímu útulku v Sušici tak schází desítky tisíc korun. Lidé se snaží pomáhat individuálně, i když v menší míře.
Kam s ním? Tuto otázku si po Vánocích jistě položila řada lidí. Co je však pro jednoho nechtěný dárek, může druhému udělat radost. A právě od toho na Vysočině funguje sociální bazar Háta v Ledči nad Sázavou.
V duchu nejrůznějších omezení a opatření se nesly uplynulé „covidové“ vánoční trhy na Dolním náměstí v Opavě. Ta byla jedním z měst, kde se jarmark nakonec rozhodli uspořádat, mnohde byl totiž úplně zrušen. Návštěvníci se však museli obejít bez kulturního programu, stánkaři se zase vypořádávali s nižšími tržbami.
Buď v listopadu, nebo v prosinci připraví pořadatelé Šenovský bazar oblečení. Na akci si lidé budou moci prodat, koupit nebo vyměnit již nepotřebné, ale stále pěkné oblečení. Prodejní místo je nutné si předem rezervovat.
Minulý prodloužený víkend předělil období léta a podzimu, ale hlavně přinesl do centra Opavy dvoudenní dobročinný Fashion-cafe-music bazar. Projekt, který je součástí osvětových aktivit o nadměrné spotřebě v textilním průmyslu a jeho protipólu - udržitelné módě, pořádal spolek Kapradí.
Městská knihovna, společně se Semínkovnou Bílina, organizuje Zelený bazar pokojových rostlin. Milovníci kytek mohou přijít do centrální knihovny a vyměnit odřezek/řízek pokojové rostlinky za jiný.
/FOTOGALERIE/ Na prvním bazaru se swapem v čáslavské RůznoRadosti se sešlo spousta oblečení. Pestrý výběr sahal od věcí k donošení až po ručně šité šaty. Ceny byly velmi příznivé.
Vybavení z hotelu Slavia v centru města si mohou pořídit Brňané. V bazaru umístěném v přízemí objektu si vyberou třeba jídelní stůl, lůžkoviny, židle či pokojové doplňky. Vedení nyní zavřeného hotelu věci nabízí kvůli jeho plánované rekonstrukci, do které se pustí v příštím roce.
Milovníci knížek si mohou doplnit své knihovničky a přitom vydat z peněženky jen pár korun, pokud přijmou pozvání na Velký bazar knih vyškovské knihovny Karla Dvořáčka.
Příbramský deník přínáší přehled nejzajímavějších událostí, které se uskuteční o následujícím víkendu. Patří mezi ně například nohejbalový turnaj a dětský den v Chotěticích, obděnický charitativní bazar, koncert sedlčanské umělecké školy nebo nedělní varhanní koncert na Svaté Hoře. Největím tahákem víkendu je ale nejspíš cyklistická akce Sedlčanským terénem na kole za Démonem.
Charitativní obchod Hvězdný bazar, který zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy, se rozšiřuje do Karlína. Právě probíhá finálové hlasování jarní části programu ČSOB pomáhá regionům, který podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech českých krajích.
Kladenský deník přínáší přehled nejzajímavějších událostí, které se uskuteční o následujícím víkendu. Patří mezi ně například cyklistický závod kolem Velké Dobré, výstava kaktusů v Kladně, Vandr za unhošťskými mlýny nebo bazar na pomoc zvířatům, který pořádá Radio Relax. Největím tahákem víkendu je ale jistě kladenský pouliční festival Kladenské dvorky. Ten byl kvůli nouzovému stavu původně přesunut na podzim. Nakonec se vše ale změnilo. Osmatřicátý ročník této akce, kterou každoročně ožívá čtvrť Podprůhon, se uskuteční právě v sobotu 13. června.
Každý čtvrtek pro vás připravujeme čerstvou nálož tipů, jak zajímavě strávit víkend. Z akcí si určitě vybere každý, malý i velký. Zavítejte třeba na tradiční Noc kostelů, knižní bazar, na besedu či na výstavu vtipů.