Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. Spotřebitelská poradna dTestu prozradila, s jakými omyly se setkává nejčastěji.
Klatovy – Po Čechách i po zahraničí se budou moci díky novému zařízení „procházet“ při cvičení senioři z domovů v Klatovech a Újezdci, které provozuje Městský ústav sociálních služeb Klatovy.
Pod pojmem eklektický styl si můžeme představit směsici několika různých stylů, která ve výsledku vypadá překvapivě dobře. Zdaleka nevyhovuje každému, ale v některých situacích vás může doslova zachránit.
Liberecký kraj – Už popáté pomáhal Kabelkový bazar. Letošní výtěžek byl rekordní, z téměř 60 tisíc korun zaplatí celý rok školní obědy 11 dětem, jejichž rodiče si to nemohli dovolit. Tady jsou příběhy několika z nich.
Jihlava – Dobročinný bazar Moci Pomoci, který se o víkendu konal v jihlavském Business Hotelu, vynesl částku 17 252 korun. Finance budou využity na pomoc těžce nemocným osobám v jejich domácím prostředí.
Co může být krásnějšího než pomoci druhým? Díky kabelkovým veletrhům, které již několik let pořádá Deník v několika českých městech, se podařilo potřebným darovat už více než milion korun. Peníze tradičně putují k talentovaným i handicapovaným dětem či pomáhají nemajetným rodičům zaplatit svým ratolestem obědy. Navíc nejde o obyčejnou charitu: díky této netradiční akci si na své přijdou také všechny milovnice nakupování.
Střekov – Sobotní odpoledne patřilo ve foyer Činoherního studia tradičnímu Vánočnímu bazárku. Pořádal ho spolek Střekovské matky, akcí vrcholila celoroční série programů party nadšených maminek.
POděbrady /FOTOGALERIE/ - První vánoční poděbradský bazar se před několika dny uskutečnil v pasáži Atrium v Palackého ulici. Je to vzdušné a členité místo, které byste tady z té hlučné motorové ulice ani nečekali. V různých krámcích si lidé mohli vybírat převážně z ošacení. Převážně tedy vybíraly dámy, pánové postávali a ochutnávali víno.
Klatovy – Před bývalým dominikánským klášterem v Klatovech se v sobotu konal již osmý ročník Klatovského klášterního bazaru. Výtěžek z něj tentokrát poputuje na podporu seniorů.
Pocházejí z roku 1871, nyní kvůli nutné opravě mlčí, ale v roce 2020 bude jeden velmi dobrý důvod, aby opět zazněly v celé své kráse. Varhany z dětmarovického kostela svaté Maří Magdalény jsou lidem v obci natolik blízké, že již tři roky dokonce pořádají a podporují dobročinné bazary pro jejich obnovu. Čas letošní akce pro varhany nastal právě teď.
Vyškov - Na Kulišárny a sedmý vánoční jarmark zvou v sobotu pracovníci zooparku ve Vyškově. „Od čtyř hodin bude otevřená cesta do pekla, kde se návštěvníci můžou těšit na několik zapeklitých čertovských úkolů, setkání s Luciferem, anděly a Mikulášem,“ pozvala za zoopark Andrea Kroutilíková.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Vánoce budou za chvíli klepat na dveře a k nim neodmyslitelně patří nejen vánoční atmosféra, blikavá světélka, ale také dobrý skutek. A to je ten důvod, proč se v páteční odpoledne začíná útulný Wine bar Chatka na Masarykově náměstí ve Znojmě plnit lidmi. Ženy, ale sem tam i muži, se noří do boxů plných náhrdelníků, řetízků, hodinek, třpytivých cinkrlátek nebo šál a čepic a hledají svůj úlovek. Letos již třetí ročník Šmukbazaru má opět co nabídnout.
Nymburk - Stále oblíbenější bazar Vem-ber v Obecním domě navštívily stovky lidí. Nakupovalo se hlavně oblečení, ale nejen to. Konala se také módní přehlídka z nabízených „hadříků“. Výrazně se na ní projevila herečka a zakladatelka Budilovy divadelní školy Vendula Burger.
Severní Čechy /PROKLIKEJTE SI BARVY AUT V OKRESECH/ - Modely z produkce domácí automobilky Škoda obsadily hned čtyři pozice mezi deseti nejprodávanějšími ojetými vozy.
Severní Čechy /PROKLIKEJTE SI BARVY AUT V OKRESECH/ - Modely z produkce domácí automobilky Škoda obsadily hned čtyři pozice mezi deseti nejprodávanějšími ojetými vozy.
Severní Čechy /PROKLIKEJTE SI BARVY AUT V OKRESECH/ - Modely z produkce domácí automobilky Škoda obsadily hned čtyři pozice mezi deseti nejprodávanějšími ojetými vozy.
Most - Ještě do konce listopadu má veřejnost možnost podpořit dobrovolnictví svými šperky, bižuterií i drobnými dekoracemi v dobročinném bazaru na podporu rozvoje Dobrovolnického centra v Mostě.
Liberec – S maminkou desetiletých dvojčat se její manžel rozvedl rok před tím, než onkologicky onemocněla. Otec prvňáka Honzy zůstal zase na péči sám. Chlapec je často nemocný, což se projevuje i na výplatní pásce. Maminka tří dětí musela skončit v práci kvůli těžkému onemocnění mladšího syna. Co mají tyto tři příběhy společného?
Liberec – Kabelky exkluzivních značek jako Prada, Furla nebo Hogan můžete pořídit za zlomek ceny na dražbě, která se koná v rámci Kabelkového bazaru. Už popáté proběhne tuto sobotu, 10. listopadu, v OC Forum. Samotný bazar začne v 9 hodin a potrvá až do 14 hodin.
Liberecký kraj /ANKETA/ – Jana Hejret Vojtková a Eliška Jansová dvě protagonistky komedie Srnky, nejúspěšnější inscenace Malého divadla v Liberci, se už příští sobotu změní v modelky. Předvádět nebudou šaty světových značek, ale kabelky. Podpoří je i herecký kolega Jan Jedlinský nebo ostravská herečka Lucie Žáčková.
Ústí nad Orlicí - V budově ústeckého římskokatolického farního úřadu v Kostelní ulici začal Podzimní a zimní bazar kojeneckých, dětských a těhotenských oděvů, hraček a sportovních potřeb, který do 8. října pořádá MC Medvídek.
Liberecký kraj – Liberecký deník pořádá už popáté charitativní Kabelkový bazar. V OC Forum se uskuteční sice až 10. listopadu, ale sbírat můžete už teď.
Beroun - Vlakové nádraží v Berouně se stalo úrodnou půdou pro zatím neznámého zloděje, který v pondělí 10. září odcizil pánské horské kolo značky GT AVALANCHE černé barvy se zelenými polepy. Pachatel zřejmě nebyl začátečník, neboť z kola dokázal odstranit i lankový zámek, kterým bylo kolo připevněno ke kovovému stojanu. Svým jednáním tak způsobil dotyčnému škodu přesahující částku 8 tisíc korun. Po pachateli i odcizeném kole zatím policisté pátrají a uvítají jakékoliv informace vedoucí k dopadení zloděje.
Domažlice – V minulém týdnu si domažličtí zastupitelé vyslechli zprávu o žádosti na pronájem prostor v městském domě na náměstí Míru čp. 40 (bývalá Agrobanka), kterou řešila městská rada.
Narazit v autobazaru na auto se stočeným tachometrem není bohužel nic neobvyklého. Přesvědčil se o tom i Zdeněk Sýkora z Jesenicka, který má tuto špatnou zkušenost z bruntálského bazaru.
Narazit v autobazaru na auto se stočeným tachometrem není bohužel nic neobvyklého. Přesvědčil se o tom i Zdeněk Sýkora z Jesenicka, který má tuto špatnou zkušenost z bruntálského bazaru.
Benešovsko – Návštěvnost knihoven na Benešovsku se v létě liší. Zatímco do některých vedou kroky čtenářů častěji než po zbytek roku, jinde pozorují jejich odliv a jsou i takové, kde nezaznamenaly žádnou změnu. Oslovené instituce se většinou shodují v tom, že na dovolenou si lidé nejčastěji půjčují oddechovou literaturu, vedou především texty z pera současných českých autorek.
Kraslice – Chcete přispět na dobrou věc? Pak v sobotu zavítejte na Benefiční bazar kočičího útulku Konec toulání, který funguje v Kraslicích a působí v celém Karlovarském kraji.
Poslední generace Toyoty MR2 je vcelku ojedinělé kabrio, které se přestalo prodávat už před jedenácti lety. Stručně jsme se podívali, jak si na tom po letech sporťák ze začátku tisíciletí vede technicky, a na co si dát nejčastěji pozor.
Tak trochu jiný Fashion Week, tedy Týden módy. Informační centrum mládeže (ICM) Český Těšín pořádá několikadenní akci, kde nepotkáte anorektické modelky a neuvidíte trendy výstřelky jara 2018. Zato se zde sami můžete stát módním návrhářem, dozvědět se o propojení módy, ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí, pořídit si něco nového na sebe, nebo naopak darovat oblečení do dobročinného bazaru.