Mikronésie- Šest lidí zemřelo a více než 90 dalších onemocnělo v Mikronésii poté, co snědli maso kriticky ohrožené želvy. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na úřady tohoto malého ostrovního státu v Tichém oceánu.
Olbramov – Kniha Práce jako na kostele, která získala v letošním roce zlatou medaili na evropském festivalu designu v Rotterdamu, právě vychází v druhém rozšířeném vydání.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - Kuřáci mají výsadu sedět na „londýnské ulici“, nekuřáci se musí spokojit s jídlem na galerii pod palmami. Kvalita pokrmů je podprůměrná.
České Budějovice - Jihočeští farmáři vyrobili v letošním prvním pololetí méně masa než loni. Celkem bylo v 1. pololetí vyrobeno 20.722 tun masa, loni ve stejném období to bylo o zhruba desetinu víc.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - V podniku mají zkušenosti se zážitkovou gastronomií. Přenesli ji do restaurace cenově o skupinu nižší. Zážitek si tak může dopřát víc lidí.
Svojšice /FOTOGALERIE/ - Přijeďte se podívat. To jste ještě neviděli. Starosta Svojšic Josef Lanc zval Kolínský deník na těžko uvěřitelnou a opravdu nechutnou podívanou.
Prostějovsko – Za každou hanáckou vsí býval vždycky vepřín, z něhož se rozléhal do kraje kvikot prasat a šířila vůně slibující bohatou úrodu. To už v posledních letech patří téměř minulosti. Chovy vepřového zanikají v regionu jeden za druhým.
Chodov /FOTOGALERIE/ – Nic proti kuchařskému umu trenéra Chodova Giebfrieda, a kastrolu zelňačky, jímž chtěl po zápase pohostit své svěřence, ale maso je maso. A na vepřových kolenech, která jako prémii pro vítěze sobotního derby mezi Chodovem a Klenčím napekli v trhanovské restauraci U Sv. Jána, si pochutnali fotbalisté Spartaku. A zaslouženě!
Brno /TEST RESTAURACÍ/ – Mezi Šilingrovým náměstím a Dominikánskou ulicí nedávno otevřeli novou restauraci. Šéfkuchař restaurace a hotelu Sharingham Jiří Vařílek už před vstupem do podniku, který čeká test restaurací Brněnského deníku, kroutí hlavou.
Český svaz zpracovatelů masa (ČSZM) se stal ve spolupráci se značkou kvality KLASA pořadatelem akce „Řeznická prodejna roku 2010“.
Hlavním záměrem realizace tohoto projektu bylo ocenění vysokého standardu služeb a kvality prodávaného zboží.
Rájec-Jestřebí /FOTOGALERIE/ – Pod kotli pořádně zatopeno. Z komínů stoupá dým a všude voní cibule a zvěřina. Pod střechou na dvorku rájeckého zámku v zástěrách a s noži kmitá několik lidí. Jeden krájí cibuli, druhý zase maso, další přikládá. V úterý dopoledne odstartovala v Rájci-Jestřebí soutěž ve vaření zvěřinového guláše.
Když se řekne cholesterol, většina z nás se zděsí. Vždyť je nebezpečný, škodlivý, nežádoucí! Jeho ukládání do stěn tepen skutečně vede k rozvoji aterosklerózy a tím srdečním a cévním chorobám, jako je infarkt či mrtvice. Málokdo ale ví, že cholesterol ve správném množství má pro tělo zcela zásadní význam.
Ostrava- Opravit podpatky dámských lodiček není vůbec snadné. Na vlastní kůži si to vyzkoušela redaktorka Deníku. Strávila jeden den v dílně ostravského obuvníka Martina Gnebuse.
Královéhradecko – Pětidenní hlavní líčení v případu obchodu s lidmi, z něhož je obžalována čtveřice Ladislav Kováč, Ilona Gabčová, Vojtěch Lakatoš a Jakub Sivák, skončilo podle očekávání bez verdiktu. Předseda královéhradeckého krajského soudu Petr Mráka jednání odročil za účelem výslechů dalších svědků.
Jižní Čechy – V restauraci Life is Dream v Českých Budějovicích se ve středu zatím naposledy stalo součástí poledního menu jídlo podle receptu čtenářky Deníku. Šlo o jubilejní, desátý čtenářský recept. Poslala ho Antonie Brabcová z Pelhřimovska.
Hradec Králové – Pětidenní hlavní líčení v případu obchodu s lidmi, z něhož je obžalována čtveřice Ladislav Kováč, Ilona Gabčová, Vojtěch Lakatoš a Jakub Sivák, skončilo podle očekávání bez verdiktu
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Pepíčkovo řeznictví a uzenářství vozí maso zákazníkům v obyčejné dodávce. Zboží není uvnitř skladované při správné teplotě, prodavač navíc odmítá vydat účtenku.
Jižní Morava - Pepíčkovo řeznictví a uzenářství vozí maso zákazníkům v obyčejné dodávce. Zboží není uvnitř skladované při správné teplotě, prodavač navíc odmítá vydat účtenku.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Pepíčkovo řeznictví a uzenářství vozí maso zákazníkům v obyčejné dodávce. Zboží není uvnitř skladované při správné teplotě, prodavač navíc odmítá vydat účtenku.
Zlínský kraj – Letošní rozmary počasí připravily nejednu krušnou chvilku snad již každému. Včelaři naříkali nad nedostatkem medu, majitelé kempů nad menší obsazeností svých zařízení, hasiči se zapotili při likvidaci povodní.
Příbram – /ROZHOVOR/ Marketingový ředitel 1.FK Příbram Petr Větrovský dodnes vzpomíná, jak mu babička smažila obalený celer. Nikdo na světě to prý neumí tak, jako ona. Ale maminka a manželka, dvě nejdůležitější ženy jeho života, se prý o jeho stravování starají velice dobře. Vzhledem k časovému vytížení už Petr Větrovský nemá na kuchařské experimenty příliš mnoho času, ale když jak se říká dům něco dá, pokaždé se jeho kulinářský výtvor dá s chutí sníst.
Jižní Čechy - Tentokrát si můžete vyzkoušet a vychutnat maso na houbách s nivou. Recept, který zaslala Zlatuše Průšová z Křemže, obohatil ve středu polední menu restaurace Life is Dream v Českých Budějovicích.
Ústí nad Labem – Soutěž v kulinářském umění O nejlepší čtenářský recept zná další vítězku, pro kterou je vaření radostí. Vítězkou posledního kola se stala čtenářka Eva Bečvářová s receptem na Králičí medajlonky.
Ostrava- Kdov nedělidorazil do Ludgeřovic na domácí ligovou premiéru fotbalistek Baníku Ostrava, užil si parádní odpoledne plné skvělé zábavy. Sluníčko, vůně párků, grilovaného masa, dobré pivo a mnoho zábavných pokřiků a hlášek. Utkání s pražskou Slavií se neslo v pohodovém duchu. Že se prohrálo 0:7? To nikoho až tolik nermoutilo.
Lipník nad Bečvou – Mobil, šlehač, ale také vepřové maso si odnesl z domu v Lipníku nad Bečvou neznámý zloděj. Do rodinného domu se vloupal v sobotu večer po vypáčení okna v přízemí.
Krupá - Motocrossový areál vKrupé u Kostelce se vsobotu odpoledne naplnil více než osmdesáti závodníky a motocykly všemožných kubatur. Jezdci se utkali vtřetím závodě o pohár starosty Krupé, Jaroslava Boumy.
Mikulov - Modely, sochy, divadelní představení, obrazy, koncerty i autorské čtení. Závěrečná akce workshopu Štkaní se koná na mikulovském Náměstí a v okolí ve středu odpoledne. A tamní obyvatelé i turisté se mají na co těšit.
Praha- Růst cen obilí v důsledku jeho letošní nižší sklizně patrně jen málo ovlivní cenu pečiva, více však mohou vzrůst ceny masa. Včera to prohlásil prezident Agrární komory Jan Veleba.
Domažlice - Nelegální porážku masa objevili veterináři s cizineckou policií na Domažlicku. Maso údajně končilo v síti vietnamských jídelen v okrese Domažlice.