Ničivý dubnový požár rodinného domu v olomoucké městské části Chválkovice, který tehdy ohrožoval na životě ženu a muže, nevznikl kvůli technické závadě nebo nedbalosti, ale byl úmyslně založen.
Milovníci na ohni grilovaných burgerů se mohou těšit na nově otevřenou restauraci řetězce Burger King v Brně. V obchodním centru Futurum zavoní jejich speciality poprvé ve čtvrtek dvanáctého října od jedenácti hodin dopoledne. Jedná se o pátou pobočku této značky v krajském městě.
Restaurace 100dola u Klatov, která otevírala v červnu 2021, v době covidové krize, zavřela. Lidé v poslední době spekulovali, jak to s tamním provozem je a nyní je jasno.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Už ve středu 11. října v 15:30 hodin se v rámci 3. kola pohárového Mol Cupu představí v Borkách na hřišti Sparty Kolín pražští Bohemians. Spolu s tím však přichází na poměry třetiligového klubu velké organizační změny. Přibydou stánky s občerstvením i početný policejní dozor.
V chomutovské ulici Na Příkopech to žije. V pátek tu venku vystoupil Laco Déczi, v sobotu večer pětičlenná pražská kapela Island Mint. Hudební stage vymezuje z jedné strany zahrádka restaurace a na straně druhé jmenovaná ulice, ale ani takto stísněný prostor nikoho neodradil a hudební zážitek to dle hostů zcela jistě nesnižuje.
Hradec Králové se připravuje na nájezd fanoušků pražské Sparty. Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY se hraje v neděli od 15 hodin. Na poplach bijí restauratéři v okolí stadionu, část z nich své provozovny raději uzavře. Podobný přístup však nechápe místopředseda hradeckého fanklubu s přezdívkou Kuksič. „Přijde mi to dost utažené za vlasy,“ říká před nedělním šlágrem.
Dalším hostem podcastu Backstage byla jedna z prvních tuzemských influencerek - kuchařská hvězda Kamila Rundusová Chadim. Ta je známá pod přezdívkou Kamu. Proč jí učarovala Kostarika, jaké příchutě má ve své prodejně zmrzliny a proč se vlastně podruhé provdala za stejného muže?
Hradec Králové se připravuje na nájezd fanoušků pražské Sparty. Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY se hraje v neděli od 15 hodin. Na poplach bijí restauratéři v okolí stadionu, část z nich své provozovny raději uzavře. Podobný přístup však nechápe místopředseda hradeckého fanklubu s přezdívkou Kuksič. „Přijde mi to dost utažené za vlasy,“ říká před nedělním šlágrem.
Cigarety, alkohol a peníze. To si o prázdninách odnesl během jedné noci zloděj z restaurace v centru Mostu. Zajištěné stopy ukázaly na 36letého místního muže. Prozradil se vlastně sám, když v dalších dnech ukradl z mosteckých ulic několik kol a prodal je pod cenou.
/FOTO, VIDEO/ Obchodní zóna v Otvicích, ve které každodenně nakupují tisíce lidí z Chomutova, Jirkova a okolí, se opět rozroste o další známé značky. Tamní centrum S1 Chomutov nabídne nové prodejny s módou, nábytkem, potřebami pro domácnost i pro kutily a možná také další světoznámou restauraci rychlého občerstvení. Přibudou i nové parkovací plochy.
Udržet co nejvíc lidí v obci a přilákat mladé rodiny, které by se tam usadily. To je hlavní myšlenka, která stojí za rozsáhlou stavbou u náměstí v Dolním Dvořišti a za velkou rekonstrukcí restaurace na náměstí se sálem. Obec připravila i stavební parcely.
Již tradiční závod výčepních Pinkasova noční můra se uskutečnil v úterý 3. října v pražské restauraci U Pinkasů. Soutěžící měli za úkol načepovat v co nejkratším čase 10 půllitrů piva Pilsner Urquell a vyběhnout s nimi 41 schodů, kromě rychlosti však odborná porota hodnotila i kvalitu a míru piv, která před ni účastníci soutěže postavili. Letošní třináctý ročník vyhrál Jacek Maliszewski z Polska.
Za poslední čtyři roky výrazně stoupl počet restaurací, které přijímají karty. V poslední době se však objevili i tací hostinští, kteří je začali odmítat. Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací České republiky Václava Stárka je to k jejich škodě. Lidé k nim přestanou chodit.
Na šest stovek amatérských kuchařek a kuchařů prošlo letos školou vaření ve zlínské Bistrotéce Valachy. Zájem o kuchařské kurzy stále roste, na nadcházející měsíce vypsala restaurace pět desítek dalších termínů, a to včetně nových témat. Zaujmou i nejmladší kuchaře.
/VIDEO/ Budova už sice stojí, ale na staveništi panuje čilý ruch. Pobočka řetězce KFC ve Znojmě je těsně před otevřením. Zákazníci ji najdou v sousedství restaurace McDonald's v Dobšické ulici.
/ANKETA/ Kavárenský ráj, ale bez místa, kam by si člověk mohl zajít na oběd. Tak hodnotí obyvatelé centrum Nového Města na Moravě. Na Vratislavově náměstí totiž stačí udělat jen pár kroků, aby člověk postupně obešel rovnou sedm kaváren či cukráren. Za to klasickou restauraci by zájemce v okolí hledal marně. Podle návštěvníků i majitelů podniků je taková situace dlouhodobě neúnosná.
Noční hlad přepadne čas od času každého z nás. Nejsme-li doma, jdeme z kina či divadla, nebo prostě odněkud přijedeme. V sokolovském regionu jsou často k dispozici jen nonstop benzínové čerpací stanice. Většinou nabízejí jen chlazené výrobky, někde ohřejí nějakou zmraženou rychlovku. Řada lidí by uvítala bistra či restaurace s nočním provozem. Jejich provozovatelům se však takový provoz nevyplatí. Existují však ojedinělé výjimky, kde není problém dát si pivo a najíst se klidně i po půlnoci.
Na „návštěvy“ rád chodil 41 muž v Klášterci nad Ohří. V poslední době zavítal do šaten stadionu, restaurace, zahradní chatky, líbilo se mu i šest aut, celkem napáchal škodu za 150 tisíc korun. „Návštěvám“ je ale nyní konec, zloděje rychle vypátrala policie, hrozí mu až dvouletý pobyt za mřížemi.
V restauracích, hotelích a penzionech na Břeclavsku ubylo zákazníků. Třeba na Mikulovsku hlásí pokles o pětadvacet až třicet procent. Letní sezona naopak přála zámkům v Lednicko-valtickém areálu. Do Lednice a Valtic dorazily stovky tisíc návštěvníků.
/FOTOGALERIE/ Jsou na Rakovnicku i v době zdražování podniky, kde se dá v poledne dobře najíst a nevracet se zpátky do práce s prázdnou peněženkou? Deník vám nabízí několik tipů na restaurace, hospody i jídelny, kde se lze naobědvat do 150 korun nebo mírně nad tuto částku.
Makrela na klacku je fenomén z Hané, který moderní gastronomické trendy nevytlačily do ústraní. Zejména na venkově si makrelu pozvolna pečenou na dřevěném uhlí vychutnávají lidé desítky let. Hlavně u fotbalu a na tancovačkách. Osvědčené receptury a vášeň pro specifickou úpravu na dřevěném kolíku se mnohde dědí z generace na generaci.
Dvacet let působil ve vodňanské restauraci Na Radosti. A předešlých 20 let v mnoha jiných hospodách a restauracích. Teď ale přišel konec. Hospodský, kuchař a podnikatel v jedné osobě Jiří Sebera dal přednost zdraví. „Prostě nastal konec jednoho hospodského života,“ řekl s mírnou, sobě vlastní nadsázkou.
Známá kapela Vasilův Rubáš zahraje ve čtvrtek 21. září v pražské restauraci Malostranská beseda na Malé Straně. Toto folk-reggae-punkové duo nabízí chytlavé melodie, nápadité a vtipné texty plné originálních spojení, obrazů či asociací a především neuvěřitelný proud energie
O provozování Radniční restaurace v Jihlavě, která letos na začátku února nečekaně zavřela, není zájem. V závěru úterního zasedání jihlavského zastupitelstva o tom informoval primátor Petr Ryška.
/FOTOGALERIE/ Když si zájemce projde cestovatelský portál Tripadvisor.com a vybere nejlepších pět restaurací s klasickou převážně českou kuchyní na Příbramsku, má takřka stoprocentní jistotu, že tam nabízejí polední menu za vcelku přijatelné ceny.
V době všeobecně rostoucích cen se Kladenský deník zaměřil na obědové menu. Zjišťoval, kde se dá stále dobře najíst, zejména pak v čase oběda, do sto padesáti korun. Našel přitom tipy v okresním městě, ale i jinde po regionu.
Všude špína, do toho hmyzí škůdci i poškozený strop. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v tomto týdnu zavřeli vietnamskou restauraci v Olomoucké ulici v Litovli.
Město Chomutov se opět zapojí do celostátní akce Ukliďme Česko a k účasti zve i veřejnost. Místní varianta úklidu pod názvem Ukliďme Chomutov proběhne v celostátním termínu, tedy v sobotu 16. září od 9 hodin.
Osmatřicetiletý Lukáš Nechanický začal podnikat před devatenácti lety. Tehdy si otevřel kavárnu a pak i restauraci v Karlových Varech. Stále však nebyl spokojený, a tak se rozhodl zcela změnit život. Lázeňskému městu zamával a odjel hledat štěstí do francouzského města Cognac. Místo úspěchu však skončil na ulici. Lukášův příběh má ale naštěstí dobrý konec.
Kauza údajného vydírání, kterého se měl dopustit bývalý fotbalový reprezentant David Limberský společně s dalšími třemi muži, míří před Okresní soud v Karlových Varech. Vzhledem k tomu, že k incidentu mělo dojít v karlovarské kavárně Bon – jour, kterou u AC Start provozuje právnička Martina Holoubková, dostalo případ na starosti karlovarské státní zastupitelství.
Není žádným tajemstvím, že pracovníci v gastroprůmyslu jsou mnohdy kvůli menším mzdám odkázáni na to, kolik jim hosté dají peněz bokem. Tedy jaké dostanou spropitné. V poslední době se částka, kterou jsou lidé ochotni personálu takto zaplatit, zmenšuje. Přibývá i případů, kdy na dýško čekají číšníci marně.
Desítky lidí se letos na jaře nakazily salmonelou po požití jídla ve vietnamské restauraci na Velkém náměstí v Hradci Králové. Kriminalisté případ kvalifikovali jako podezření ze spáchání přečinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti a nyní věc odložili.
/FOTOGALERIE a VIDEO/ Nové koště dobře mete. I tak se dá popsat stav v prvoligovém hokejovém klubu Berani Zlín, kde na přelomu kalendářního roku došlo k zásadním změnám v jeho vedení. Pod taktovkou generálního manažera Jana Pravdy, jenž na konci června navázal na rozdělanou práci odešedšího Roberta Hamrly, došlo ke stabilizaci klubu a ve spolupráci s městem i zlepšení zázemí.
/FOTO/ Drůbeží, kachní maso, navíc ještě mořské plody. Více než 330 kilogramů. Takový náklad vezl 38letý cizinec z pražské tržnice Sapa do restaurace na Litoměřicku. Jenže… V teple. V autě bylo 13 stupňů Celsia. Do kuchyně restaurace naštěstí náklad nedorazil, maso, které mohlo být pro lidi nebezpečné, odhalili při kontrole celníci.
Laudonovo nádvoří mezi Masarykovým náměstím a Žerotínovou ulici v Novém Jičíně je v současné době neprůchozí a působí dojmem staveniště. Rozjela se naplno revitalizace tohoto prostoru.
V době všeobecně rostoucích cen se Deník na Vyškovsku zaměřil na obědové menu. Zjišťoval, kde se dá v restauracích stále dobře najíst do sto padesáti korun, našel přitom tipy v okresním městě, ale i jinde po regionu.
Navzdory všeobecnému zdražování se stále dá v Jihlavě naobědvat za částku menší než sto padesát korun. Ve městě strávníci najdou stále i takové podniky, kde za menu zaplatí sto třicet korun.
Jídlo v některých pelhřimovských restauracích zdražuje. Pro zákazníky tak může být v dnešní době problém najít restauraci, kde prodávají polední menu včetně pití pod sto padesát korun. Strávníci by se museli vzdát například české kuchyně.
/VIDEO/ Je to možné. I v době nekonečného růstu cen je možné najít v Havlíčkově Brodě restauraci, kde lidé zaplatí za polední menu přijatelnou částku. Dokonce si mohou vybrat hned z několika hlavních jídel.
Dát si oběd a zaplatit méně než sto korun? To je možné ve Žďáře nad Sázavou. Kromě nízkých cen nabízí restaurace a jídelny v okresním městě rozmanité chutě. Strávníci mají na výběr jak z tradičních českých jídel, tak i z pokrmů indické či asijské kuchyně.
Přání je jasné: najíst se levně a dobře. Je to v Blansku možné? Deník se ve městě zaměřil na obědová menu s cenou kolem 150 korun. Navzdory zdražování je takových možností několik.
/ANKETA, TIPY/ Mnohé restaurace zvyšují ceny, pořád je ale možné najít takové, kde se lze naobědvat přibližně za sto padesát korun. Deník se zaměřil na to, jak to s poledními menu vypadá v Hodoníně.
/FOTO, VIDEO/ Kvůli rostoucím cenám potravin se lidé více než dříve rozmýšlejí, zda si v polední pauze zajít na oběd do restaurace. Přesto se i nyní dá najíst poměrně levně. Také v Třebíči jsou podniky, kde cena menu činí lehce přes stovku.
/UVNITŘ ANKETA/ Deník se na Břeclavsku zaměřil na obědová menu, která si lze koupit za cenu kolem sto padesáti korun. Zájem je o klasiky jako guláš nebo řízek, ale také o vegetariánská jídla.
Zaplatit za polední menu kolem sto padesáti korun není minulostí. Za tuto cenu si lidé ve Znojmě dopřejí například smažený řízek nebo líčka na víně s bramborovou kaší. Redakce Deníku ve městě vytipovala několik podniků, kde drží nižší ceny.