Kreativ

ŠTÍTEK: chléb

Pivovar Krušnohor. Foto: Roman Cichocki

Minipivovary Krušnohor a Permon míří do Paříže. Olympiáda ochutná česká piva

Dva minipivovary ze Sokolovska mají tu čest reprezentovat náš region na olympiádě v Paříži. Český dům totiž nabídne světu pivní speciality z celého Česka a mezi nimi nebudou chybět ani kraslický Krušnohor a sokolovský Permon. Celkem půjde o dvaatřicet řemeslných piv z dvanácti krajů Česka a k tomu šestnáct příběhů českých minipivovarů. To vše poznají návštěvníci Českého domu v Paříži. Na čepu budou kromě ležáků také pivní speciály. Střídat se budou po čtyřech dnech a na čepu bude současně vždy osm druhů piv. Nebude chybět ani čerstvý chleba a vybrané české pochutiny. Dveře do Českého domu v Paříži se slavnostně otevřou 26. července. Vstupenky jsou k dispozici už nyní na webu.

Rajčata se vyplatí zařazovat do jídelníčku pravidelně

Dva zajímavé recepty: Oblíbená zelenina snižuje riziko rakoviny i nemocí srdce

Rajčata - šťavnatá dobrota různých tvarů i chutí. Těžko si dnes představíme, že ještě před několika staletími nebyla běžnou součástí evropského jídelníčku. Rajčata jsou navíc zdravá. Nutriční terapeutka Dana Hrnčířová prozrazuje, kdy a proč rajčata mohou zdraví zásadně podpořit. Ale také upozorňuje na to, kdy je rozhodně nejíst. Poradila také dva chutné recepty s rajčaty.

Nejlepší „chléb mladých“ peče letos velkopavlovické pekařství

Nejlepší „chléb mladých“ peče letos velkopavlovické pekařství

/FOTO/ V letošním ročníku soutěže Chléb roku zabodovalo Břeclavsko. Pekařství Křivka z Velkých Pavlovic se podařilo získat ocenění v kategorii Chléb mladých. „První emoci, co jsem cítil, byla hrdost. Nepopsatelná hrdost na celý tým pekařství,“ popsal výhru Petr Křivka.

V Pardubicích se každoročně konají Dny chleba.

Komise hodnotila v Pardubicích rekordních 111 bochníků chleba

Některé pekárny víc investují do moderních technologií a automatizují výrobu, což minulé roky tolik nedělaly. Situace v oboru se po inflační krizi začala zlepšovat loni a letos trend pokračuje. Automatizace provozu také pomáhá vyřešit nedostatek pekařů. ČTK to řekl výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Bohumil Hlavatý, který se ve středu v Pardubicích zúčastnil soutěžní akce Dny chleba.

V ministerské publikaci s názvem Úsporná kuchařka nechybí ani návod na silný zeleninový vývar ze zbytků.

Co jíst, když nemáte peníze? Ministerstvo práce lidem radí, jak levně vařit

Čočková polévka, špagety s rajskou, bezpracný knedlík či strouhankové noky ze zapomenutého chleba. To jsou některé z receptů, které jako tip na levné jídlo na svém webu nabízí Ministerstvo práce a sociálních věcí. V ministerském dokumentu s názvem Úsporná kuchařka najdete přes 50 receptů na levná jídla. 

Absolutní vítěz 18. ročníku soutěže Chutná hezky. Jihočesky se stal Dvoukvasový chléb. Peče ho Pekařství Cais ve Vlachově Březí, na jehož práci jsou náležitě hrdí jednatel společnosti Jiří Toušek a obchodní ředitelka Jana Větrovcová.

TOP 40 největších jihočeských dobrot, které vám nesmí chybět na stole

Už jste ochutnali Rumburaka, Bohouše nebo Půlnoční šáteček? Podle odborné poroty jsou to jedny z nejlepších pochoutek, které letos mlsným jazýčkům nabízejí jihočeští zemědělci a producenti potravin. Právem se tak mohou chlubit titulem Chutná hezky. Jihočesky. Všechny mají jihočeský rodokmen, vznikají převážně z místních surovin a na všech je znát poctivá práce jihočeských výrobců. A ti dokazují, že mohou nabídnout velké dobroty. Představujeme je v naší galerii.

Na Jadranu lze nakupovat v Kauflandu, Lidlu nebo Sparu, populární jsou ale i místní potravinové obchody. Kromě Konzumu a Plodine jsou to Studenac nebo Tommy

Akční letáky lákají i na dovolené v Chorvatsku. Za euro lze koupit mléko i chléb

Češi si zvykli v regálech obchodů hledat potraviny a zboží ve slevových akcích. Nákupní chování si mnozí přenesli i na dovolenou u moře. Na Jadranu rostou ceny v supermarketech od roku 2022, nyní je navíc chorvatská inflace nejvyšší v eurozóně. Díky výhodným nabídkám tak rodina může ušetřit během dovolené i tisíce korun. Deník nakoukl do aktuálních letáků.

Vejří slet

Vejří slet aneb Poučná zkazka Jana Vaněčka

Zatímco ve Vídni se začínali před padesáti lety scházet v noblesním ohozu dámy a pánové na Ples v opeře, do Vejrovny krumlovské hospody U Dušků se v ten čas dostavili ponejvíce v pumpkách Vejři na svůj slet, Svátek nadhledu. Kuba přezdívaný Kubikula z Dobrkovic poslal omluvenku, že nepřijde, jenžto má od svý starý zaracha. Přinesl ji jeho pes a uvelebil se tam. Občas si pak zaštěkal, když měl hlad nebo žízeň. Byl hostinským ochotně obsloužen.

Golem napekl v Chebu chleba, obecní pec slouží už čtyři roky

OBRAZEM: Golem napekl v Chebu chleba, obecní pec slouží už čtyři roky

Vůně pečeného chleba se v sobotu linula kolem obecní pece Golem v Chebu. Parta nadšenců ze spolku CH(L)EBÁCI opět uspořádala veřejné pečení a tradiční řemeslo přišli obdivovat a pekařské výrobky ochutnali velcí i malí. Pec vypálili v roce 2020, a od té doby se zde koná toto veřejné pečení.

Z pečení chleba ve Štolmíři.

Podívejte se: Ve Štolmíři letos poprvé pekli chleba. K ochutnání byly i koláčky

/FOTOGALERIE/ První letošní veřejné pečení chleba uspořádala společnost M'am'aloca v peci na štolmířské návsi v sobotu 13. dubna. Souběžně s pečením probíhal na návsi také jarmark, na němž si návštěvníci mohli zakoupit bižuterii, šperky, keramické dekorace, med, hořčici, textil, ručně vyráběné nože, ponožky, sazeničky či vejce.

I na dezertu si můžete pochutnat bez výčitek svědomí, že ztloustnete. Jen si musíte vybrat ten správný a nejíst ho moc často.

Honí vás mlsná? Chuť na sladké uspokojíte čtyřmi dezerty, po kterých nepřiberete

Milujete sladké, ale s vidinou plavkové sezony na obzoru obcházíte cukrárny velkým obloukem? Je zbytečné se trápit. Můžete si přece pochutnat na dezertech, které přibírání na váze nezpůsobí. Vychutnat si občas lahodný dezert, který uspokojí vaše chutě na sladké, aniž byste zatížili vaše tělo spoustou cukru a zbytečných kalorií, může každý.

Sokol Dobrovíz - FK Hředle 7 : 1 / I. B. tř.  /15. 10. 2023

Brutální start do jara Hředle nedaly. Lámat chleba se ale začne až teď

Dva ze tří nejtěžších protivníků mají za sebou v jarní části fotbalisté FK Hředle. Po výprasku se Mšecí/N.Strašecím dostal tým také v Libčicích nálož gólů – prohrál 1:4, to zásadní ho ale čeká teď. Přijdou totiž zápasy, kde už budou mít hoši z Poddžbánska přece jen mnohem větší naději uspět. V tabulce I. B třídy klesli a body už potřebují.

Vajíčkový salát je jedním z nejoblíbenějších způsobů zpracovaní barevných velikonočních vajec.

Čas barevných vajec končí: Jak z nich udělat chutný vajíčkový salát

Barevná velikonoční vajíčka dělají všem koledníkům radost a v košíčku vypadají hezky. Ale když se jich doma sejde větší množství, je nutné naplánovat, jak je co nejdříve spotřebovat. Asi nejoblíbenějším a nejrozšířenějším způsobem, jak naložit s vykoledovanými vejci, je vajíčkový salát nebo vajíčková pomazánka. Jak připravit jednoduchý a dobrý vajíčkový salát?

Jarní Food Fest aneb zabijačkové hody na Lipně

Na Lipně pořádali první Jarní Food Fest. Podívejte se, co tam měli dobrého

/FOTO, VIDEO/ Sobota 16. března se v Lipně nad Vltavou nesla v duchu dobrého jídla a pití, konal se tam první Jarní Food Fest. Náměstíčko před hotelem Element lemovaly stánky, ze kterých se linula vůně zabijačkových jídel, čerstvého slaného i sladkého pečiva nebo kávy, vyhrávala tam muzika a v ohništích, kde se pekly buřty, praskal oheň. Podívejte se, co na hodech měli dobrého a jaké tam byly ceny.

I včerejší gumové rohlíky můžete zachránit a udělat z nich zase chutné a křupavé.

Venku je nečas a vy máte jen staré rohlíky? Jak z nich udělat křupavou dobrotu

Jak z gumových rohíků udělat zase měkké a křupavé? Jistě jste už zažili sobotní ráno, kdy při pohledu z okna máte velkou radost, že do tohohle počasí nikam nemusíte. Jediné, co tomu chybí, je voňavý, krásně křupavý rohlík k snídani. Ty včerejší jsou už úplně gumové. Nemusí ale skončit na strouhanku, během chvilky můžete starší pečivo zase oživit. Jednoduchých způsobů, jak včerejší pečivo zachránit a udělat z něj zase vláčné a chutné, je několik. Všechny jsou snadné a rychlé. Za pár minut už se můžete do chutného rohlíku zakousnout.

Focacciu můžete běžnými surovinami ozdobit a proměnit v malé umělecké dílo, které rozsvítí každý stůl.

Italský chléb chudých: Výbornou focacciu zvládne snadno a rychle i začátečník

Bílý chléb, který vypadá noblesně, stejně tak chutná a při nejlepší vůli mu nelze odolat. Focaccia je malý italský zázrak, který má tu moc ozdobit stůl i den, a její výroba je tak jednoduchá a prostá záludností, že ji zvládne i kuchyňský analfabet. Jak se dělá foccacia? Jak dlouho kyne těsto na foccaciu? A co všechno se na foccaciu dává?

Pečeme chleba! Žáci ze Slavkova u Brna ho připravili tradičním způsobem

Pečeme chleba! Žáci ze Slavkova u Brna ho připravili tradičním způsobem

Přes všechny technické vymoženosti moderní doby zůstává poctivý kváskový chléb připravovaný tradičním řemeslným způsobem nedostižnou delikatesou. Ve spolupráci s firmou Chleba Brno se žáci 1.B oboru hotelnictví z Integrované střední školy Slavkov u Brna učili takový chléb připravit v hodinách praktického vyučování ve středu 17. ledna, a to vše v rámci našeho cyklu „Odborníci do výuky“. 

Silvestr bez chlebíčků? Pro mnohé nepředstavitelné.

VIDEO: Nejlepší chlebíčky na stole. Jak správně ozdobit silvestrovskou klasiku

Chlebíčky nesmí chybět na žádné české slavnostní tabuli. Pojďte si s Deníkem připravit tuto neodmyslitelnou součást silvestra a podívejte se, jak ji správně ozdobit. Gastronaut Pavel Maurer pro Deník také zabředl do palčivé otázky týkající se vajíčkového chlebíčku. Má se jíst od vajíčka, či od šunky?

Obecní pekárna v Rokycanech – rodinná firma, která šlape

Žena toužila po vlastním pekařském království. Otevřela si ho rovnou i s bistrem

V lednu to budou už dva roky, kdy na gastronomickou scénu v západních Čechách vstoupila nová firma s neotřelým a přitažlivým sortimentem a s názvem Bistro – Obecní pekárna Rokycany. Šestičlennému rodinnému týmu šéfuje Jana Štillipová, kterou místní znají spíš ještě jako Klukavou. Stále usměvavou vedoucí potkávají hosté pravidelně přímo v provozovně nacházející se v budově bývalého kina, kam kdysi mířili milovníci stříbrného plátna.

Michaela Bothová, mluvčí jihomoravské záchranky.

Kost uvíznutá v krku? Pomůže kousek chleba, radí mluvčí záchranky

Skutečně o Štědrém večeru řeší jihomoravští záchranáři kosti z kapra zapíchnuté v krku, nebo je to jen dogma? A jak je to s přejídáním, popáleninami od prskavek či svíček nebo s nehodami a šarvátkami způsobenými přílišným popíjením alkoholu? O tom, co zaměstnává záchranáře v kraji během vánočních svátků a po nich nejvíce, hovořila redakce Deníku s mluvčí jihomoravské záchranky Michaelou Bothovou.

Vánoční trhy nabízejí mnohé pochutiny. Někdy ovšem nejde o levnou záležitost. Ilustrační foto

Veganský chlebík za dvě stovky? Vtipálci bavili Slováky, poslanec to vzal vážně

Řada politiků sahá ve snaze o co nejjednodušší zaujetí pozornosti voličů po různých fotografiích a sděleních masově šířených po internetu, a snaží se je komentovat. Ne vždy jsou ale tito politici schopni rozeznat, kdy jde o skutečný snímek a reálný popis nějaké situace, kdy o manipulaci nebo dezinformaci a kdy o internetovou satiru. Něco takového se nyní stalo slovenskému poslanci Karolu Farkašovskému, který naletěl vtípku o slovenských vánočních trzích.

Kulinářská soutěž v Hodoňovicích. Dostali jste chuť?

Rekordní účast na kulinářské soutěži v Hodoňovicích

Již 13 let se začátkem listopadu v nedělní odpoledne sejdou v Hostinci U Čendy milovníci dobrého jídla, aby mohli vzájemně porovnat své kulinářské dovednosti. Každým rokem má tato soutěž své téma, kterému je věnována. V letošním roce se tak stalo 5. listopadu a téma bylo nádherně voňavé - chléb a pomazánky, což přilákalo ohromné množství lidí.

V lázeňském městě Kudowa Zdrój můžete navštívit muzeum pod širým nebem, které připomíná stará a mizející řemesla. Součástí farmy je i mini zoo.

V Kudowě Zdrój si připomenete stará řemesla. Překvapí vás alpaky, emu i velbloud

V lázeňském městě Kudowa Zdrój, jen několik kilometrů od Náchoda, se můžete vrátit v čase. V muzeu pod širým nebem si připomenete dnes už mizející řemesla, mezi která patří hrnčířství, kovářství, tkalcovství, výroba másla či pečení chleba. Dominantou areálu je nepřehlédnutelný starodávný větrný mlýn. Bydlí tady i velké množství různých zvířat - od těch ze statku až po cizokrajná.

Uprchlíci v zařízení UNRWA jižně od Gazy

Svědectví z Pásma Gazy: Všechno tady ovládá strach. Žijeme jako zvířata

Zemřu dnes, nebo budu mít štěstí? Jak seženu jídlo a vodu? Kam mám jít, aby mě nezasáhlo bombardování? Takové otázky si podle španělského deníku El País kladou obyvatelé Pásma Gazy, na severu, kde zuří největší boje, ale i na jihu, kam je poslala izraelské armáda, že tam budou v bezpečí. Je to jako loterie - Izrael řekl, ať odejdou, ale kam? Bombarduje i jih.

Barvy podzimu v areálu vodního mlýna v Hoslovicích.

VIDEO: Zelňáky i chléb. Barvy podzimu ukončily letošní program řemeslných akcí

Jednokolový vodní mlýn v Hoslovicích hostil v sobotu 21. října letošní poslední řemeslnou akci Muzea středního Pootaví Strakonice. Měla název Barvy podzimu a opět nabídla přehlídku řemesel, kapelu Mečíchovští Šumaři, ochutnávku domácího chleba, zelňáků, a buchet nebo dílničky pro děti. „Nebyl to špatná sezona,“ říká správce a „pan otec“ Jaroslav Janout.

Mezinárodní den archeologie připravený Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v areálu Karolina.

Předkové věděli, co je dobré. Archeologické pochoutky lidem chutnaly

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Co chutnalo lidem od pravěku po středověk ve svátek a čím se zasytili ve všedních dnech? Patnáct stovek návštěvníků Karolina o tom může vyprávět na základě čerstvých zážitků. Archeologové z různých ústavů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, Akademie věd ČR, ale i z dalších spolupracujících institucí tam v sobotu 7. října tam nabídli ukázky i s ochutnávkami v rámci připomenutí Mezinárodního dne archeologie.

Nejdřív umýt, pak oškrábat. Tak se patří zacházet se zeleninou, aby neskončila v koši ani slupka. Ty i natě a odřezky se umí proměnit ve skvělý vývar na polévky nebo na podlévání masa.

Jak doma ušetřit? Jde to i na jídle. Jak na to, poradí dobré tipy našich babiček

Jak ušetřit? Na jídle se dá ušetřit nejvíc, říkaly naše babičky (i matky). Víme to i my. K šetření mohou vést dvě cesty: vyhledávat co nejlevnější věci, nebo nakupovat a vařit s rozmyslem, jako šachista. Na dva až tři tahy dopředu. První cesta opravdu není rozumná – konzumování levných, tedy nekvalitních potravin plných náhražek a výplní je hazard se zdravím. Navíc nijak neuspokojí přirozenou touhu po dobrém jídle. Druhá cesta je tak trochu návratem k hospodaření našich babiček. Znaly hodnotu kvalitních potravin a uměly je využít a spotřebovat do poslední kůstky a výhonku. Podívejte se na praktické tipy, jak zbytečně neplýtvat jídlem. 

Fotbalisté SK Slaný (v bílém) porazili Brandýs 2:1.

Obrat s Brandýsem katapultoval Slaný k divizní elitě, teď se bude lámat chleba

Už páté vítězství si v devátém kole divize B připsali fotbalisté SK Slaný, když po bitvě porazili na domácím stadionu Brandýs nad Labem 2:1. Dotáhli se na Kladno a jen o skóre jsou pátí, to je nad plán předsezonních predikcí. Přitom nastoupili bez opor Nádeníčka a Bíby, hostům zase schází potrestaný Folwarczny.

Vůně čerstvého chleba se linula vzduchem. Obec na Znojemsku lákala na slavnosti

Vůně čerstvého chleba se linula vzduchem. Obec na Znojemsku lákala na slavnosti

Vůně čerstvě upečeného chleba se o prvním zářijovém víkendu linula obcí Slup. Konaly se tam totiž už po osmnácté Slavnosti chleba. Pěkné počasí přilákalo velké množství lidí, kteří si vystáli fronty na čerstvě pečenou dobrotu ve vojenské polní pekárně. Návštěvníci se těšili nejen na živou prezentaci mlynářského řemesla, ale i na řadu dalších tradičních řemesel, jež akce návštěvníkům nabízela formou jarmarku. Součastí dne byly také jízdy historických autobusů a výstava zemědělské techniky.