Kam o víkendu? Na veterány, dobroty i let do vesmíru
Olomoucko - Pokud ještě nemáte program na víkend, podívejte se na naše tipy.
Olomoucko - Pokud ještě nemáte program na víkend, podívejte se na naše tipy.
Hýsly – Cukrovinky, drogistické zboží, káva, cigarety, alkohol i peníze. Tak vypadal lup, který si odnesl zloděj v noci na sobotu z prodejny potravin v Hýslách. „Poškozením dveří a krádeží peněz a zboží napáchal škodu za více než šedesát tisíc korun," informoval v pondělí o případu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Nyní krádež vyšetřují kyjovští policisté.
Hovězí – Jaro už bylo v plném květu. Nad mezí zpíval sedmihlásek a pod mezí, v chaloupce z listí, se čmeláčí mamince narodili kluci, jako dvě bambulky z peří. Čmelda a Brumda.
Velenice - Sociální farma ve Velenicích na Českolipsku, která od loňska dává práci a ubytování lidem znevýhodněným na trhu práce, se zaměřuje především na pěstování chutných plodin a chov kvalitního skot a drůbeže.
Jihlava - Nebývalý úspěch slaví nedávno otevřený Tropický pavilon jihlavské zoologické zahrady. Dokázal totiž za prosinec přilákat třikrát více návštěvníků, než tomu bylo v předchozích letech.
Hradec Králové /LINKA 112/ - Dva kilogramy hovězího masa si nechala sedmačtyřicetiletá žena zabalit u pultu na maso v jednom obchodním domě. Kousek dál si ale balíček schovala do tašky a bez zaplacení prošla přes pokladnu. Chytili ji však pracovníci ostrahy.
Hovězí – Osobní vůz Škoda Superb havaroval v sobotu ráno do potoka v Hovězí na Vsetínsku.
Rakovník – Dnes vám přinášíme druhou část rozhovoru s pedagogem, vyučujícím chemie na Gymnáziu Zikmunda Wintra v Rakovníku, Kamilem Březinou.
Horažďovice – Pořádné hody si nejspíše udělali zatím neznámí pobertové, kteří se vloupali v době od 23. do 28. prosince do horažďovických jatek.
Drahonice - Zadržení migranti si na bramborovém salátu nebo třeba kaprovi nepochutnali.
Hovězí – Hospodářské stavení hořelo v úterý (22. 12.) pozdě večer v Hovězí na Vsetínsku. Díky včasnému oznámení požáru a rychlému zásahu nedošlo podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Romana Žemličky k větším škodám na majetku.
Zapojte se do soutěží o zajímavé ceny.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Češi se zřejmě začínají zdravěji stravovat. Zhruba tak by se dala přeložit nejnovější čísla, která včera zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Někteří odborníci jsou ale zatím v interpretacích opatrní, protože se jedná právě o statistiku. Nicméně připouštějí, že se třeba zastavil růst počtu lidí, kteří trpí obezitou, což by znamenalo, že stravovací zvyklosti se opravdu mění.
Jihlava – Nejstarší obyvatel jihlavské zoologické zahrady, krokodýl čelnatý Rocco, dostal na stará kolena nový domov.
Jihlava – Nejstarší obyvatel jihlavské zoologické zahrady, krokodýl čelnatý Rocco, dostal na stará kolena nový domov.
Dolní Újezd - Velké stěhování čeká 280 krav ze Zemědělského družstva Dolní Újezd.
Benešovsko – Letošní dlouhotrvající sucho se odrazilo i na sklizni sena. Zatímco jindy kosí zemědělci trávu běžně třikrát do roka, letos skončila sezona kvůli suchu už po první senoseči. Na letní sklizeň tráva vůbec nevyrostla, a podzimní už ztrátu nestačila v žádném případě vyrovnat.
Vyškov – Známý je zejména z televize. Z jeho pořadů si mnozí lidé odnáší inspiraci do svých kuchyní. Recepty Itala Emanuela Ridiho měli možnost ochutnat i milovníci jídla ve Vyškově. Ve čtvrtek večer se jim se skupinou svých kuchařů představil v hotelu Selský dvůr.
Prušánky /FOTOGALERIE/ – Nejlepší kotlíkový pokrm na čtvrtém ročníku prušáneckého Gulášfestu uvařili podle odborné poroty Hastrmani z Moravské Nové Vsi. Návštěvníci v další kategorii prvenství přisoudili domácí Partičce.
Praha - Čeští zpracovatelé a chovatelé budou moci vyvážet hovězí maso a produkty z něj do Kanady. ČR to spolu s 18 dalšími členskými státy povolila Evropská komise, sdělili dnes veterináři. Firmy si do 6. listopadu mohou zažádat o registraci u kanadských úřadů prostřednictvím Státní veterinární správy (SVS), řekl dnes mluvčí SVS Petr Pejchal. Bez registrace nebude vývoz možný. Výrobky budou muset splňovat kanadské limity na zbytky veterinárních léčiv.
Brno - V Brně se na konci září otevřela nová židovská restaurace Stern v košer stylu. Jde o jeden z prvních takových podniků na Moravě. Přiblížit tu chtějí i židovskou kulturu.
Vsetín – „Mami, tati, to jsou krásní ptáčci. Já bych chtěla některého domů," svěřuje se šestiletá Nikola Janírková ze Vsetína svým rodičům.
Rokycany - Kombinace knedlíků s jahodami a šlehačkou se objevila v závěru minulého týdne v jídelníčku gymnázia. Někteří studenti ale nebyli pokrmem nadšení.
Huštěnovice – Jablečný mošt, burčák z hroznů, dojení krávy, jízda na dvoukolovém elektrickém přepravníku Segwey, vynálezu 21, vystoupení dětí z huštěnovické mateřinky a základní školy, mužského sboru z Vlčnova, folklorního souboru písní a tanců Pozdní sběr z Napajedel a zlínské cimbálovky Rováš. To byl IV. ročník huštěnovického koštu a moštování ovoce, který je v této chvíli už minulostí.
Region – Až do 6. kola se muselo počkat na vítěze, o kterém nebude muset rozhodovat Supertrefa. Vítězem 6. kola se totiž stala Lenka Mazáčová z Hovězí, která jako jediná z celého startovního pole nasbírala jedenáct bodů.
Zemědělské družstvo v Kokorách se soustředí na živočišnou výrobu, především hovězího masa. Má za sebou bohatou historii, bylo založeno v roce 1957 a počáteční výměra obdělávané půdy činila asi 450 ha a 8 ha chmelnic.
Petrov – Deset týmů v sobotu nasytilo gulášem stovky návštěvníků osmého ročníku Petrovského kotlíku. V historickém areálu vinných sklepů Plže domácí spolky a organizace vařily pochoutku z vepřového, hovězího nebo třeba srnčího masa. „Pro letošek jsme soutěžícím navýšili příspěvek z dvanácti set na patnáct set korun a poprvé se účastní včelaři," vypověděla petrovská starostka Eva Mlýnková.
Hovězí – U hořícího osobního vozidla zasahovali v neděli dopoledne profesionální i dobrovolní hasiči v Hovězí na Vsetínsku.
Bernartice (Písecko) - Mražené maso ve státních skladech určené pro krizové situace by mohla částečně nahradit živá zvířata. V rezervách by se mohla objevit už v roce 2017. Dnes to novinářům řekl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr. Správa začala spolupracovat na projektu tzv. živého stáda s Agrární komorou ČR. Nyní například platí správa za dodávku, skladování a ochraňování 500 tun mraženého masa 46,4 milionu korun za tři roky. Stádo by mělo tyto náklady snížit.
Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ - Spa hotel Lanterna v beskydských Velkých Karlovicích v létě potěší gurmány, kteří na cestách chtějí poznávat krajovou kuchyni a rádi si ochutnávají regionální produkty. Nová letní nabídka šéfkuchaře Pavla Václavíka a jeho týmu pro období od července do konce září ještě více než dřív staví na místních produktech a krajové gastronomii.
Staré Město – Stovky milovníků zdravého životního stylu mířily v sobotu 11. července do areálu firmy Pro-bio ve Starém Městě. Konal se zde desátý ročník Bioslavností.
Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ - Spa hotel Lanterna v beskydských Velkých Karlovicích v létě potěší gurmány, kteří na cestách chtějí poznávat krajovou kuchyni a rádi si ochutnávají regionální produkty. Nová letní nabídka šéfkuchaře Pavla Václavíka a jeho týmu pro období od července do konce září ještě více než dřív staví na místních produktech a krajové gastronomii.
Kačice /FOTOGALERIE/ - I přes obrovské vedro, které o prodlouženém víkendu panovalo, se v Kačici na Kladensku rozhodli uspořádat na místním fotbalovém hřišti svoji tradiční pouť spojenou tentokrát se soutěží o nejlepší kotlíkový guláš. Teploty venku sice místy přesahovaly hodně výrazně třicítku, přesto to sedm soutěžních týmů neodradilo od toho, aby i v takové odpolední výhni rozdělali oheň a pokusili se o nejlepší masový výtvor.
Kačice – I přes obrovské vedro, které o prodlouženém víkendu panovalo, se Kačičtí rozhodli uspořádat na místním fotbalovém hřišti svoji tradiční pouť spojenou tentokrát se soutěží O nejlepší kotlíkový guláš. Teploty venku sice místy přesahovaly hodně výrazně třicítku, přesto to sedm soutěžních týmů neodradilo od toho, aby i v takové odpolední výhni rozdělali oheň a pokusili se o nejlepší masový výtvor.
„Snažíme se hospodařit jako naši prapředci, poctivě a ohleduplně k přírodě i našim zvířatům," uvedl v minulém článku Lukáš Mališka, spolumajitel Vítkovské zemědělské s.r.o. Objasnil také, jak takový ekologický chov vypadá.
Starý Plzenec – Soutěže, představení nového sektu Château Radyně, prohlídky výroby či hvězdný Miro Žbirka. To vše nabídla letní akce společnosti Bohemia Sekt, která se tuto sobotu pod názvem Rodinné letní odpoledne pro dospělé i špunty konala v areálu firmy ve Starém Plzenci.
Hovězí – Pod převráceným malotraktorem domácí výroby zůstal ve čtvrtek večer zaklíněný padesáti pěti letý muž z Hovězí. Stroj se v části vesnice zvané Suška převrátil při jízdě do strmého kopce. Podle policistů se na traktoru vezl i řidičův syn. Tomu se ale podařilo včas seskočit doběhnout do Hovězí pro pomoc. Strážci zákona nevyloučili, že řidič traktoru se dopustil trestného činu. Mimo jiné i tím, že vozidlo řídil opilý.
Liberecký kraj - Klobásy, salámy, vyzrálé hovězí maso, to jsou hlavní atributy řeznictví Jaroslava Rydvala. Za svoji Ruprechtickou bylinkovou klobásu teď získal první cenu v kategorii masné výrobky v soutěži Regionální potravina.
Liberec - Liberecký kraj má šest nových výrobků s logem Regionální potravina. Zájem ně stoupá
Holice - Za rok budou muset kuchařům přidat maso. Vůně gulášů táhne čím dál více mlsounů.
Holbíci z Bruntálu obhajovali potřetí v řadě vítězství při sedmém ročníku Světlohorského vaření kotlíkového guláše.
Guláš ve Světlé Hoře v sobotu vařil rekordní počet soutěžních týmů: sedmnáct. Holbíci z Bruntálu obhajovali potřetí vítězství ve Světlohorském vaření kotlíkového guláše.
Valašsko – Fantastická návštěva 450 fanoušků se sešla na bečvanském fotbalovém derby, ve kterém duel prostřední a Dolní Bečvy musely rozseknout až penalty, které přihrály bod navíc hostující Dolní Bečvě. Jablůnka doma vedla nad Valašskou Polankou 2:0, aby nakonec zápas prohrála 2:4. Další skvělý obrat se podařil Ratiboři, která doma prohrávala s Hovězím 0:2 a ještě stihla otočit na 3:2.
Vsetín /FOTOGALERIE/ – Třináct čtyřčlenných hlídek mladých zdravotníků se ve čtvrtek 21. května zúčastnilo okresní soutěže v poskytování první pomoci pořádané Oblastním spolkem Českého červeného kříže (ČČK) ve Vsetíně.
Liberec - Denisa a Hana Veselá se rozhodly zlepšit kvalitu potravin pro své domácí čtyřnohé mazlíčky a začaly jim tak péct vlastní pamlsky.
Vsetín, Hovězí – Osmnáctiměsíčním vězením s podmíněným odkladem na tři roky potrestal v těchto dnech senát Okresního soudu ve Vsetíně čtyřiapadesátiletého Milana Filu z Hovězí.
Zlínsko – Třebaže se kluby zejména na krajské úrovni ponaučily a jejich přístup se rok od roku zlepšuje, i toto fotbalové jaro přineslo „zbytečné" kontumace a pokuty za hráče, kteří do 31. března neměli řádně uhrazené členské příspěvky, a přesto následně nastoupili do mistrovských zápasů.
Poličná - Když guláš, tak z kvalitních surovin. Tímto heslem se řídí devětatřicetiletý Aleš Cvrček z Poličné, který do něj kromě všedních přísad přidává také jednu svou originální dobrou náladu.
Starovičky /REPORTÁŽ/ – Mezi německými vojáky wehrmachtu, jednotkami SS či kozáky a sovětskými ozbrojenci prochází i Lubomír Holý. V civilu. Do Staroviček přijel se synem v sobotu z Velkých Pavlovic. „Podívali jsme se na vystavenou vojenskou techniku a tanky. Pěkně zblízka," říká muž. Stejně jako stovky dalších návštěvníků areálu Památníku osvobození je zvědavý hlavně na ukázku historické bitvy z konce druhé světové války.
Poličná /FOTOGALERIE/ – Krátce před jedenáctou dopoledne se v sobotu na fotbalovém hřišti v Poličné začali scházet první kuchaři. Štípali dřevo, aby mohli založit oheň a začít vařit guláš.