Kreativ

ŠTÍTEK: Koláč

Úrodu borůvek v lesích poznamenaly jarní mrazy. Borovanské Borůvkobraní nedostatek modrých plodů neohrozí.

Mrazy zdecimovaly borůvky. Tradiční žně v Borovanech ale ošizené nebudou

Milovníci borůvek budou letos zklamaní. Modrých plodů je v lesích málo a jsou většinou drobnější. Za vše mohou jarní mrazy, které poškodily kvetoucí rostliny. Právě na množství borůvek je závislá jedna z tradičních akcí v Borovanech na Českobudějovicku, která vypukne už o nadcházejícím víkendu 13. a 14. července. Borovanské Borůvkobraní ale podle pořadatelů špatná úroda neohrozí.

Uplynulý víkend bylo v Hlubokých Mašůvkách živo.

Jarmark, soutěž o nejlepší koláč i pouť zvaly do Hlubokých Mašůvek. Podívejte se

Minulý víkend byl v Hlubokých Mašůvkách nabitý programem. Celé to začalo v pátek 5. července. Ve tři hodiny zde již probíhal tradiční malý řemeslný jarmark se stánky s ručně vyrobeným zbožím, které bylo k zakoupení. Nechyběl ani místní umělecký kovář V. Vrána. Mohli jste si u něho třeba zkusit ukovat hřebík, či zakoupit podkovičku pro štěstí, či křížek nebo pro náročnější i nádhernou růži, která rozhodně neuvadne.

Tenké těsto, nakyslá rebarbora, rum, rozinky, citronová kůra a sněhová peřinka. Dáte si?

Poslední sklizeň rebarbory před sv. Janem: Nejlepší koláč z ní pekla Sandtnerka

Vůně rebarborového koláče by nejspíš vyhrála některé z prvních míst v soutěži o nejmalebnější vůně dětství. Naše babičky tuhle původně himalájskou rostlinu často pěstovaly na zahradě a s její nakyslou chutí (i temnými stránkami) uměly mistrně zacházet. Nejedna z nich se určitě inspirovala u tehdejší ikony hospodyněk, Marie Janků-Sandtnerové, která v jednom ze svých dobových bestsellerů věnovala rebarborovému koláči hned několik stránek. Rebarbora je na trzích stále k mání, upečte si rebarborový koláč.

Jarmark v Zubrnicích

V Zubrnicích se tancovalo, ochutnávaly koláče, chválil vodník i mlynář

/FOTO/ V Zubrnicích se v sobotu 15. června konal jarmark. Mezi roubenkami postávali zvědavci, někdo si koupil proutěný košík od Václava Tichého, někdo ochutnal čerstvé koláče, do batohu uložil medovinu z Lovečkovic nebo originální mýdlo z liberecké dílny paní Priščákové. Všichni se těšili na vystoupení krojovaných tanečníků a tanečnic z Valašska, Vysočiny, Hané a Krásné Lípy.

Slaný koláč s chřestem podle foodblogerky známé jako Markéta v troubě.

Chřest je zdravý. Známá foodblogerka radí, jak ho připravit snadno a chutně

Chřest je zelenina, která velmi prospívá našemu zdraví. Obsahuje důležité vitaminy, může pomoci i s hubnutím. Jak si připravit chutné jídlo z chřestu? Zkuste si upéct slaný koláč quiche (kiš) podle receptu foodblogerky známé jako Markéta v troubě. V textu také najdete rady, jak při nákupu správně chřest vybrat.

Kostel v Povrlech.

Jidáše, perníčky a domácí koláče. V Povrlech lákají na Jarmark

Srdečně vás zveme na náš tradiční Velikonoční jarmark, který se koná v úterý 26.3.od 12.00 do 16:00 v obci Povrly. Najdete nás před kostelem, Komunitním centrem, před obecním úřadem a v parčíku u kostela. Čeká na vás široká škála nabídky od ručně vyrobených velikonočních dekorací po lahodné místní speciality. Těšit se můžete na jidáše, muffiny, perníčky, slané mlsky a domácí koláče.

Domácí kuchyně Elišky Vejrové

Její koláče uchvátily Jelínka i Brodského. Pod Bezdězem vaří a peče už 20 let

Překvapení a pocit radosti zažívala Eliška Vejrostková, když obsadila 2. místo MONETA Živnostník roku 2023 Libereckého kraje, které získala za své více než dvacetileté působení v pohostinství. Jako vyučená dámská krejčová převzala sen svého manžela, který toužil po vlastní hospůdce, ale po roce zjistil, že její provozování je řehole. Ona sama vytrvala i přesto, že vaření a pečení představovaly jen její koníček.

Klára Mahdal, účastnice televizní soutěže Peče celá země.

Mým snem je vydat vlastní kuchařku, říká cukrářka Klára z Peče celá země

Nikoli koláče, štrúdl nebo bábovka. Klára Mahdal, drobná dívka z Petrovic u Karviné, razí cestu moderní cukrařině, kterou předvádí každou sobotu večer v pořadu Peče celá země, kde její výkony hodnotí kapacity tohoto oboru - Michaela Landová a Josef Maršálek. Jak dopadla, ještě nevíme, nicméně už teď Klára říká, že jí soutěž ukázala cestu, po které se do budoucna chce v oboru vydat.

Klára Mahdal, účastnice televizní soutěže Peče celá země.

Cukrářka Klára z Peče celá země je z Petrovic. Jejím snem je vlastní kniha

Nikoli koláče, štrúdl nebo bábovka. Klára Mahdal, drobná dívka z Petrovic u Karviné, razí cestu moderní cukrařině, kterou předvádí každou sobotu večer v pořadu Peče celá země, kde její výkony hodnotí kapacity tohoto oboru - Michaela Landová a Josef Maršálek. Jak dopadla, ještě nevíme, nicméně už teď Klára říká, že jí soutěž ukázala cestu, po které se do budoucna chce v oboru vydat.

Prášek ze sušených mandarinkových slupek má mnoho využití v domácnosti i péči o tělo.

Slupky oblíbeného ovoce rozmixujte na prášek: Zatočí s virózou a dochutí koláče

Všechny druhy ovoce a zeleniny jsou chráněny slupkou, která ve většině případů končí v koši. Slupky však obsahují řadu cenných látek, které je škoda nevyužít k našemu prospěchu. Jasným příkladem jsou mandarinky, jejichž kůra nám může posloužit jako osvěžující dochucovadlo, lék proti nachlazení, peeling proti celulitidě i odpuzovač molů.

Zdravý frgál obsahuje díky tvarohu spoustu bílkovin.

Žena z Pardubicka zhubla 27 kilo, zkuste její populární tortilla frgál

Recept na zdravý nízkokalorický frgál z tortilly se stal velkým hitem u lidí, kteří chtějí zhubnout či si udržet skvělou figuru. S originální, jednoduchou a hlavně rychlou podobou slavného valašského koláče s tvarohovou náplní a mákem přišla paní Andrea Ondová z Pardubicka.

Tvaroh je neodmyslitelnou součástí české kuchyně, a to zejména pro ty, kteří mají rádi sladké.

Pečení s řídkým tvarohem je pěkná otrava. Zkuste pár tipů, jak náplň zahustit

Tvaroh je neodmyslitelnou součástí české kuchyně, a to zejména pro ty, kteří mají rádi sladké. Pochutnáváme si na něm v kynutých buchtách a koláčích, skvělý je v roládách, řezech i palačinkách. Milujeme jej v žemlovce, v tvarohových taštičkách i jako náplň do křehkých rohlíčků. Občas nás však tvaroh při pečení zaskočí tím, že je příliš řídký, špatně se s ním pracuje a tvarohová náplň vytéká. Jak zahustit tvaroh? A jaký je pro pečení nejlepší?

Posvícení ve vysokochlumeckém skanzenu.

Skanzen plný koláčů: slaví se posvícení. Nebudou chybět ani škvarky či zelí

Tradice posvícení, které se na Vysokém Chlumci konalo třetí neděli v říjnu, zůstává zachována v tamějším skanzenu. Jinak to nebude ani v neděli 15. října. Deník na to upozornila Stanislava Moravcová z Hornického muzea Příbram. Vysokochlumecká expozice představující skvosty lidového stavitelství středního Povltaví patří k jeho pobočkám.

Koláč pro hospic: Hodonínští dobrovolníci vybrali rekordní částku

Koláč pro hospic: Hodonínští dobrovolníci vybrali rekordní částku

Čtvrtého října probíhala v ulicích města Hodonín a v přilehlých obcích sbírka Koláč pro hospic. Jedná se o sbírku Diecézní charity Brno, která probíhá v Jihomoravském kraji a části kraje Vysočina. Lidé mohli přispět na domácí hospicovou péči a jako odměnu od nás dostali lahodný koláč. Sbírka podporuje domácí hospicovou péči, tedy péči o nevyléčitelně nemocné, jelikož 80 % lidí si přeje zemřít doma, tedy v prostředí, kde to mají rádi a mezi svými blízkými.

Koláče pro Bárku v Jihlavě nezbyly, zaprášilo se po nich.

Po koláčích se v Jihlavě zaprášilo. Pomohou domácímu hospici Bárka

Koláč pro hospic provoněl ulice, firmy i úřady tradičně v prvním říjnovém týdnu. Na dvaceti místech po Jihlavě a nově i v Třešti a Batelově byla možnost podpořit službu nevyléčitelně nemocným Bárka – domácí hospic. Odměnou za finanční příspěvek byl sladký koláč. Výtěžek celé sbírky je 283 529 korun. Online sbírka je ještě do konce října.

Zatím rekordní výtěžek přinesl prodej koláčů pro hospic v Třebíči.

Koláč pro hospic v Třebíči je rekordní, přispívat lze až do konce října

Dosud nejúspěšnější ve své historii je letos na Třebíčsku tradiční říjnová sbírková akce Koláč pro hospic. Lidé darovali odměnou za dobrý koláč 260 586 korun, to je skoro o 35 tisíc korun víc než loni. A přispívat lze dál. Až do konce měsíce je k tomu účelu zřízený účet č. 246641158/0600 s variabilním symbolem 623.

Jablkobraní: Oslava podzimu v keltském skanzenu

Jablkobraní se blíží: Keltský skanzen v Nasavrkách láká na oslavy podzimu

Přicházejí podzimní dny, kdy nám příroda zajistí hezké barevné scenerie, ale také si pro nás připravila spoustu lahodných plodů. Přijďte tohle hezké období přivítat v sobotu 23. září do keltského skanzenu v Nasavrkách na Chrudimsku. Návštěvníci se mohou těšit na přednášky, hudební vystoupení a také na soutěž o nejlepší jablečný koláč.

Jablkobraní: Oslava podzimu v keltském skanzenu

Jablkobraní: Oslava podzimu v keltském skanzenu

Přicházejí podzimní dny, kdy nám příroda zajistí hezké barevné scenerie, ale také si pro nás připravila spoustu lahodných plodů. Přijďte tohle hezké období přivítat v sobotu 23. září do keltského skanzenu v Nasavrkách. Návštěvníci se mohou těšit na přednášky, hudební vystoupení a také na soutěž o nejlepší jablečný koláč.

Soutěž v pojídání hanáckého koláče.

V Chropyni se utkali v pojídání hanáckých koláčů. Maxijedlík jich zbaštil 1,2 kg

Máte rádi hanácké koláče? Tak schválně, kolik byste jich spořádali? Maxijedlík Jaroslav Němec je spořádal během pěti minut čtyři. "Jeden vážil 300 gramů, celkem jsem tedy snědl 1200 kg koláčů, které se pojídali v limitu pěti minut," říká Maxijedlík, jeden z deseti soutěžících. Klání v pojídání hanáckého koláče bylo součástí akce XIX. Hanáckých slavností, které se konaly poslední květnový víkend v Chropyni. "Koláče upekla chropyňská školní jídelna. A byly opravdu výborné," dodává Maxijedlík. 

Soutěž v pojídání hanáckého koláče.

V Chropyni se utkali v pojídání hanáckých koláčů. Maxijedlík jich zbaštil 1,2 kg

Máte rádi hanácké koláče? Tak schválně, kolik byste jich spořádali? Maxijedlík Jaroslav Němec je spořádal během pěti minut čtyři. "Jeden vážil 300 gramů, celkem jsem tedy snědl 1200 kg koláčů, které se pojídali v limitu pěti minut," říká Maxijedlík, jeden z deseti soutěžících. Klání v pojídání hanáckého koláče bylo součástí akce XIX. Hanáckých slavností, které se konaly poslední květnový víkend v Chropyni. "Koláče upekla chropyňská školní jídelna. A byly opravdu výborné," dodává Maxijedlík. 

Soutěž v pojídání hanáckého koláče.

V Chropyni se utkali v pojídání hanáckých koláčů. Maxijedlík jich zbaštil 1,2 kg

Máte rádi hanácké koláče? Tak schválně, kolik byste jich spořádali? Maxijedlík Jaroslav Němec je spořádal během pěti minut čtyři. "Jeden vážil 300 gramů, celkem jsem tedy snědl 1200 kg koláčů, které se pojídali v limitu pěti minut," říká Maxijedlík, jeden z deseti soutěžících. Klání v pojídání hanáckého koláče bylo součástí akce XIX. Hanáckých slavností, které se konaly poslední květnový víkend v Chropyni. "Koláče upekla chropyňská školní jídelna. A byly opravdu výborné," dodává Maxijedlík. 

Soutěž v pojídání hanáckého koláče.

V Chropyni se utkali v pojídání hanáckých koláčů. Maxijedlík jich zbaštil 1,2 kg

Máte rádi hanácké koláče? Tak schválně, kolik byste jich spořádali? Maxijedlík Jaroslav Němec je spořádal během pěti minut čtyři. "Jeden vážil 300 gramů, celkem jsem tedy snědl 1200 kg koláčů, které se pojídali v limitu pěti minut," říká Maxijedlík, jeden z deseti soutěžících. Klání v pojídání hanáckého koláče bylo součástí akce XIX. Hanáckých slavností, které se konaly poslední květnový víkend v Chropyni. "Koláče upekla chropyňská školní jídelna. A byly opravdu výborné," dodává Maxijedlík. 

Jablečný koláč

Voní po skořici a rozinkách v rumu. Jednoduchý jablečný koláč zvládne každý

Receptů na chutný jablečný koláč existuje hned několik. „Já jsem si oblíbila jeden takový lehce obrácený s vrstvou másla, který voní po skořici, mandlích a rozinkách v rumu. Nemusíte tak složitě připravovat těsto, karamelizovat jablka a ani zaplétat mřížky. Stačí jen jednoduše smíchat všechny suroviny, vložit do pekáčku a dát péct. Takže žádné hory špinavého nádobí a čekání, zda se těsto povedlo,“ říká Linda Pazderová. Vyzkoušíte recept z jejího food stories blogu?

Lidé mnohdy odmítají jíst lepek, aby netloustli.

Bezlepková dieta není na hubnutí. Víme ovšem, proč u někoho funguje

Vyřadila jsem ze stravy lepek a zhubla jsem. Kolik takových osobních svědectví jste už na internetu našli? Pokud vás bezlepková dieta inspirovala a chystáte se ji bez konzultace s lékařem nasadit, zadržte. Skuteční odborníci na výživu vysvětlují, jak to dělat lépe a bez zášti k lepku.

Veselí během masopustu v Žamberku

FOTO: Na koláče dorazil i smrťák. Žamberský masopust se pyšnil pochoutkami

Městské muzeum Žamberk a Spolek divadelních ochotníků Diviš pořádali v sobotu 11. února 2023 již 11. ročník Žamberského masopustu s tradiční zabijačkou. Start byl v 10 hodin u radnice na náměstí, kde zahrál Honza Dostál s kapelou a své taneční kreace předvedla Česká beseda Lukavice. Kromě stolů plných jídla nechyběly stánky a masky, v čele se smrťákem.

Dobrou chuť!

Žmolenka, povidla, mák. Německý koláč podle babičky ze Zahořan

Společnost Kovářovskétradice.cz manželů Milana a Pavly Škochových se věnuje nejen udržování lidových písní, tanců, zvyků, lidovým řemeslům, ale také staročeské regionální kuchyni. Co si takhle připravit "německý koláč" podle babičky ze Zahořan? Jdeme na to!