Žáci 9. tříd základních škol v okresu Teplice se už chystají na přijímací zkoušky na střední školy, které budou na jaře příštího roku. Speciální přípravné kurzy češtiny a matematiky nabízejí školy i soukromí lektoři. Doplňkové vzdělávání či doučování probíhá také online. Bývalí deváťáci, kteří letos uspěli u prvního digitalizovaného přijímacího řízení, radí novým zájemcům o studium, aby přípravu nepodcenili.
Žáky devátých ročníků čeká důležitý milník v jejich životě. Dosáhnout co nejlepšího výsledku u přijímacích zkoušek na vybranou střední školu či gymnázium. Přípravy většina z nich nepodceňuje. Připravují se ve své základní škole nebo na přípravných kurzech. Ty pořádají buď soukromé firmy nebo některé střední školy. Není to však zadarmo. Jedna hodina doučování vychází od 350 do 550 korun.
Stovky dětí na Rychnovsku a jejich rodiče začíná zaměstnávat rozhodování o výběru střední školy. Pečlivé zvažování následně doplní i volba strategie přípravy. Možností je řada. Doučování a přípravné semináře organizují základní i některé střední školy, užitečné jsou testy organizace Cermat, ale i rady pedagogů a loňských deváťáků.
Přestože do přijímacích zkoušek na střední školy zbývá ještě téměř půl roku, řada rodičů již nyní řeší, jak své deváťáky, případně páťáky, na zpravidla první důležitou zkoušku ve škole připravit. A to přesto, že na severu Čech nejsou oproti Praze nebo středním Čechám problémy s nedostatkem míst na středních školách. Nejrůznější kurzy nabízí základní i střední školy, řada rodičů využívá nabídek soukromých hodin doučování. Ti, kteří se takto na přijímačky připravovali letos, si to nemohou vynachválit.
Sokolovsko nabízí žákům širokou škálu středních škol s různým zaměřením – od všeobecného vzdělání na gymnáziích až po odborné školy zaměřené na technické a ekonomické obory. Pro úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek jsou k dispozici jak školní přípravné kurzy, tak soukromé programy a online materiály. Díky těmto možnostem mají žáci lepší šanci se připravit a dostat se na vysněnou školu.
Žáci devátých tříd mají před sebou důležité rozhodnutí, musí si vybrat střední školu či učiliště. Mnohde je však čekají i přijímací zkoušky. Některé střední školy nabízí přípravné kurzy, aby byli na zkoušku co nejpřipravenější, a výjimkou nejsou ani školy základní, kde se rovněž na přípravu zaměřují. Tachovsko v tomto směru není výjimkou.
O klidném školním roce se může akorát zdát žákům devátých tříd základních škol i zájemcům o studium na víceletých gymnáziích. Už za pár měsíců budou podávat přihlášky na střední školy a většina už se také začíná učit na přijímací zkoušky, které je čekají příští rok na jaře. Výběr školy ani přípravu na samotné testy není radno podceňovat.
I když termín přijímacích zkoušek v polovině dubna na střední školy je ještě daleko, zájemci o studium by neměli podcenit žádnou přípravu. Udělat vše proto, aby žáci na přijímačkách uspěli, se snaží nejenom pedagogové na základních školách, ale takzvané přípravné kurzy pořádají i některé střední školy.
Žáky devátých tříd, a to nejen z Domažlicka, čeká jedno z nejdůležitějších životních rozhodnutí. Musí zvolit, jakým směrem, alespoň co se týká vzdělávání, povede jejich další cesta. Gymnázium? Nebo jiná střední škola s maturitou? A jak se na budoucí studium nejlépe připravit?
Žáci 9. tříd základních škol v okresu Most se už chystají na přijímací zkoušky na střední školy, které budou na jaře příštího roku. Speciální kurzy češtiny a matematiky nabízejí nejen základní a střední školy, ale i střediska volného času a soukromí lektoři. Doplňkové vzdělávání probíhá i online. Bývalí deváťáci, kteří letos uspěli u prvního digitalizovaného přijímacího řízení, radí novým zájemcům o studium, aby přípravu nepodcenili, vybrali si alespoň jeden přípravný kurz a minimálně týden před zkouškou neponocovali.
V polovině dubna příštího roku proběhnou v Česku přijímačky na střední školy. Je to sice až za několik měsíců, zájemci o studium by ale měli zbystřit. Kdo chce být od září příštího roku studentem prvního ročníku vybrané střední školy nebo primy na gymnáziu, měl by se na zkoušky pomalu začít připravovat. Čím dříve, tím lépe. V článku se dočtete, které školy přichystaly přípravné kurzy a proč jsou pro žáky důležité.
Žáci devátých tříd vybírají mezi středními školami a začínají s přípravami na přijímací zkoušky. Na Trutnovsku můžou absolvovat přípravné kurzy například na Střední zdravotnické škole nebo Obchodní akademii Trutnov, chystají se také na svých základních školách. Existují i další možnosti.
O klidném školním roce se může akorát zdát žákům devátých tříd základních škol i zájemcům o studium na víceletých gymnáziích. Už za pár měsíců budou podávat přihlášky na střední školy a většina už se také začíná učit na přijímací zkoušky, které je čekají příští rok na jaře. Výběr školy ani přípravu na samotné testy není radno podceňovat. Existuje recept, jak se hladce dostat na vysněnou školu? Ptali jsme se výchovných poradců, ředitelů i učitelů na základkách i středních školách, ale i úspěšných loňských deváťáků. Tady jsou jejich zkušenosti a rady.
První velký životní test čeká za půl roku většinu letošních deváťáků. Přijímací zkoušky rozhodnou o tom, jakou střední školu budou studovat příští čtyři roky. Takřka samozřejmostí jsou dnes přípravné přípravné kurzy na češtinu a matematiku, které nabízí základní školy, ale řada rodičů připlácí svým dětem i soukromé doučování. Přípravu na přijímačky nabízí i některé střední školy.
Žáci devátých tříd mají před sebou důležité rozhodnutí – vybrat si střední školu či učiliště. Mnohde je však čekají i přijímací zkoušky. Některé střední školy nabízí přípravné kurzy, aby byli na zkoušku co nejpřipravenější, a výjimkou nejsou ani školy základní, kde se rovněž na přípravu zaměřují. Ani Rokycansko není výjimkou.
Ředitelé středních škol doporučují přípravu na přijímací zkoušky nepodceňovat a začít s ní brzy. Tu ale oficiálně zatím žádná škola na Karlovarsku podle zjištění redakce nenabízí.
Ve Zlínském kraji bude letos chodit do školy zhruba 5600 žáků pátých ročníků a 5750 žáků devátých tříd, kterých se dotknou přijímačky na střední školy. Jednotné přijímací zkoušky proběhnou v dubnu 2025. Co je potřeba vědět, jaké formuláře vyplnit a která data si zaznamenat do diáře, to se dozvíte z následujících řádků.
/SEZNAM KURZŮ A CEN/ Žáci devátých tříd se v celé republice začínají připravovat na přijímačky na střední školy. Týká se to i těch z okresu Pelhřimov. Školy i soukromé agentury nabízejí různé přípravné kurzy, které mají studentům pomoci zvládnout testy z matematiky a českého jazyka. V článku se podíváme na zkušenosti studentů, kteří přijímačkami úspěšně prošli. A na to, jaké možnosti přípravy jsou dnes k dispozici.
Jedna z prvních životních zkoušek se blíží. Jak úspěšně zvládnout přijímačky na střední školy? Možností mají žáci devátých ročníků hned několik a podle zjištění Deníku je kombinují. Řada z nich volí pečlivou přípravu ve škole i doma. K tomu vyplňují testy z předchozích let, pracují s videi na internetu nebo navštěvují placené přípravné kurzy. U nich však musejí rodiče mnohdy sáhnout hodně hluboko do kapsy. Přijdou klidně i na více než deset tisíc korun.
/SEZNAM KURZŮ A CEN/ Žáci devátých tříd se v celé republice začínají připravovat na přijímačky na střední školy. Týká se to i těch z okresu Jihlava. Školy i soukromé agentury nabízejí různé přípravné kurzy, které mají studentům pomoci zvládnout testy z matematiky a českého jazyka. V článku se podíváme na zkušenosti studentů z Jihlavy, kteří přijímačkami úspěšně prošli. A na to, jaké možnosti přípravy jsou dnes k dispozici.
/SEZNAM KURZŮ A CEN/ Žáci devátých tříd se v celé republice začínají připravovat na přijímačky na střední školy. Týká se to i těch z okresu Havlíčkův Brod. Školy i soukromé agentury nabízejí různé přípravné kurzy, které mají studentům pomoci zvládnout testy z matematiky a českého jazyka. V článku se podíváme na zkušenosti studentů z Havlíčkobrodska, kteří přijímačkami úspěšně prošli. A na to, jaké možnosti přípravy jsou dnes k dispozici.
/SEZNAM KURZŮ A CEN/ Výběr střední školy je pro žáky devátých tříd a jejich rodiče klíčovým rozhodnutím. Přípravy na přijímací zkoušky často doprovázejí investice do přípravných kurzů. V článku se podíváme na zkušenosti studentů z Třebíče, kteří přijímačkami prošli, a na to, jaké možnosti přípravy jsou dnes k dispozici.
Žáky devátých tříd čeká důležité rozhodnutí. Výběr středních škol, na které si podají své přihlášky. Mnozí z nich už zahájili přípravu na přijímací zkoušky ať už speciálními kurzy nebo domácím samostudiem. Znojemský deník přináší rady a tipy na nabídky kurzů k přijímačkám na střední školy ve Znojmě.
Vyplňování testů z dřívějších let, přípravné kurzy, pečlivá domácí samostatná příprava nebo sledování videí na sociálních sítích. Receptů na úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek na střední školy mají loňští deváťáci hned několik. Brněnský deník Rovnost pátral po jejich zkušenostech a zaměřil se také na srovnání nabídek přípravných kurzů k přijímačkám na střední školy v Brně. Ty mnohdy vyjdou na víc než deset tisíc korun.
/SEZNAM KURZŮ A CEN/ Žáci devátých tříd se v celé republice začínají připravovat na přijímačky na střední školy. Týká se to i těch z okresu Žďár nad Sázavou. V článku se podíváme na zkušenosti studentů ze Žďárska, kteří přijímačkami prošli, a na to, jaké možnosti přípravy jsou dnes k dispozici.
Přijímačky na střední školy se stávají důležitým tématem pro současné deváťáky na Hodonínsku. Společně s rodiči vybírají, kam se budou hlásit. Školy mezitím chystají dny otevřených dveří, řada základek přijímacím zkouškám přizpůsobila rozvrh hodin. Stoupá i zájem o přípravné kurzy.
Přijímací zkoušky na střední školy pokračují i na Vyškovsku druhý rok podle nového systému, kdy se přihlášky podávají digitálně na tři školy. Výsledky se vyhodnocují najednou a uchazeči se dozvědí, kam byli přijati, v jeden den. Loni byl tento systém zaveden poprvé. Deváťáky přijímačky čekají jedenáctého a čtrnáctého dubna 2025.
Přijímací zkoušky na střední školy se konají už druhý rok podle nového systému, kdy zájemci podávají přihlášky digitálně na tři školy. Výsledky se vyhodnocují najednou a uchazeči se dozvědí, na jakou školu byli přijati, ve stejný den. Tento systém byl zaveden poprvé loni. Břeclavský deník Rovnost pátral po zkušenostech žáků, kteří už mají přijímací zkoušky za sebou, a radách učitelů.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Současní třeťáci Šimon Lang a Viktor Šupita a také jejich kamarád z prváku Michal Ulík, studenti Integrované střední školy technické Benešov (ISŠT), mají laťku posazenou hodně vysoko. Vlastně už ji ani výš zvednout nelze.
Důležité životní rozhodnutí čeká již brzy žáky posledních ročníků základních škol. Vyberou si totiž směr, jakým se bude ubírat jejich další studium. Využít mohou širokou nabídku středních škol ve svém regionu.
Důležité životní rozhodnutí čeká již brzy žáky posledních ročníků základních škol. Vyberou si totiž směr, jakým se bude ubírat jejich další studium. Využít mohou širokou nabídku středních škol ve svém regionu.
Důležité životní rozhodnutí čeká již brzy žáky posledních ročníků základních škol. Vyberou si totiž směr, jakým se bude ubírat jejich další studium. Využít mohou širokou nabídku středních škol ve svém regionu.
Důležité životní rozhodnutí čeká již brzy žáky posledních ročníků základních škol. Vyberou si totiž směr, jakým se bude ubírat jejich další studium. Využít mohou širokou nabídku středních škol ve svém regionu.
Důležité životní rozhodnutí čeká již brzy žáky posledních ročníků základních škol. Vyberou si totiž směr, jakým se bude ubírat jejich další studium. Využít mohou širokou nabídku středních škol ve svém regionu.
Důležité životní rozhodnutí čeká již brzy žáky posledních ročníků základních škol. Vyberou si totiž směr, jakým se bude ubírat jejich další studium. Využít mohou širokou nabídku středních škol ve svém regionu.
Důležité životní rozhodnutí čeká již brzy žáky posledních ročníků základních škol. Vyberou si totiž směr, jakým se bude ubírat jejich další studium. Využít mohou širokou nabídku středních škol ve svém regionu.
Důležité životní rozhodnutí čeká již brzy žáky posledních ročníků základních škol. Vyberou si totiž směr, jakým se bude ubírat jejich další studium. Využít mohou širokou nabídku středních škol ve svém regionu.
Důležité životní rozhodnutí čeká již brzy žáky posledních ročníků základních škol. Vyberou si totiž směr, jakým se bude ubírat jejich další studium. Využít mohou širokou nabídku středních škol ve svém regionu.
Přijímací zkoušky na střední školy se uskuteční sice „až“ v dubnu, není ovšem radno je podceňovat, obzvlášť, pokud se dítě hlásí na střední školu s několikanásobným převisem. Redakce Deníku proto oslovila letošní studenty prvního ročníku, kteří mají s přijímacími zkouškami z českého jazyka a matematiky čerstvé zkušenosti, aby popsali svoji přípravu či případné nástrahy. Shodli se na tom, že mnohem větší problémy dělá deváťákům matematika, především rýsování.
Od patnácti let pomáhá seniorům, věnoval se hendikepovaným dětem ve speciální škole a doučuje cizince český jazyk. To je Adam Kruml z Chocně. Pravidelně dochází do domova seniorů v Chocni a k tomu studuje druhou střední školu. Chce se stát záchranářem. Už nyní pracuje i v Českém červeném kříži a zkušenosti sbíral i během povodní, kdy pomáhal s evakuací domova seniorů na Orlickoústecku.
Od patnácti let pomáhá seniorům, věnoval se hendikepovaným dětem ve speciální škole a doučuje cizince český jazyk. To je Adam Kruml z Chocně. Pravidelně dochází do domova seniorů v Chocni a k tomu studuje druhou střední školu. Chce se stát záchranářem. Už nyní pracuje i v Českém červeném kříži a zkušenosti sbíral i během povodní, kdy pomáhal s evakuací domova seniorů na Orlickoústecku.
/FOTO/ Dne patnáctého října se studenti Střední školy Slavkov-Austerlitz zúčastnili okresního přeboru středních škol v basketbalu, který se konal v městské sportovní hale ve Vyškově. Náš tým hochů si vedl skvěle a po několika vyrovnaných zápasech se probojoval až do finále, kde se střetl s týmem Gymnázia Vyškov.
/FOTO/ Tříletý Tobiášek se narodil předčasně, na svět přišel při komplikovaném císařském řezu. Ve dvou měsících života musel podstoupit operaci tříselné kýly, během dalších měsíců následovaly operace očí a palce. Aby toho nebylo málo, před půl rokem mu lékaři zjistili, že nemá patní kůstky tam, kde by měly být, a hrozí, že nebude vůbec chodit.
/FOTO/ Na boskovickém náměstí 9. května jsou v těsné blízkosti dva přechody pro chodce. Mezi budovami Střední školy André Citroëna a také před nedalekým městský úřadem. Ten je navíc od jara osvětlený a odpovídá platným normám.
/VIDEO/Především pro osmáky a deváťáky a jejich rodiče byl připraven úterní Technický veletrh zaměstnanosti ve Valašských Kloboukách. Na akci se představili zástupci středních škol a odborných učilišť a také spolupracujících firem z celého regionu. Jejich cílem bylo seznámit návštěvníky s možnostmi studia na středních školách a odborných učilištích technického zaměření ve Zlínském kraji.
/VIDEO, FOTO/ Do učení, nebo na střední školu? Desítky škol z celého Kraje Vysočina i dalších míst republiky se představily v úterý 22. října v sále havlíčkobrodského KD Ostrov na tradiční burze středních škol.
České dráhy posílí vlakovou dopravu v souvislosti se svátkem 28. října a navazujícími podzimními prázdninami, které letos vycházejí na úterý a středu 29. a 30. října. Posilové vozy, které navýší kapacitu vlaků v nejžádanějších směrech, budou zařazené ve vlacích před začátkem prodlouženého víkendu.
Více než třicet zaměstnavatelů a patnáct středních škol z města a regionu se zúčastní Burzy práce a vzdělávání v Prostějově. Ta se uskuteční ve čtvrtek 24. října od 9 do 16 hodin ve Společenském domě.