Kreativ

KREATIV miluje...

Čína Marco Polo

Dejte dohromady špagety, houby, červenou papriku a fazolky spolu s vepřovým…

Gazpacho studená polévka z Andalusie

Pokud byste pátrali po receptu na pravé gazpacho, došli byste do labyrintu surovin, ze kterých lze tuto specialitu připravit. Stejně jako u zelňačky nejde jednoznačně určit, „co tam zaručeně patří", vybrali jsme tedy jednu z variant „pravého" gazpacha, které je vyzkoušené a v horkých letních dnech osvěží a nasytí. A hlavně chutná!

Salát z červených fazolí

Salát z červených fazolí jsme přidali ke grilované vepřové panence. Recept najdete v letním dvojčísle Praktické ženy 2012.

Korálky – modrý vodopád

Milujem vodu a farbu vody, k letnej tunike som si navliekla takéto korále… Prevetrajte zásoby korálok a vytvorte si originál.

Vodácká polní kuchyně

S polní kuchyní můžete samozřejmě vyrazit na jakýkoli vandr, nejen na vodu :-))) Ta moje je ale vodácká - modrá a pruhovaná! Opravdoví trampi možná namítnou: "Jakýpak s tím štráchy, prostě ešus, lžíce a hotovo!" Ale co tak si udělat hezké "stolování" i venku? Tato vychytávka slouží zároveň k uchovávání nádobí i k servírování pochoutek stylem "ubrousku prostři se" :-D Vymyslela jsem několik variant, které vytvoříte jen zavázáním našitých šňůrek.

Kouzelná sutaška - šitý náramek

Na červenou si příliš nepotrpím, asi bych nikdy neměla odvahu vyjít ven v červených šatech nebo kabátě. To už se musí umět nosit! Ale ráda si dopřeju něco malého zářivě červeného, co rozsvítí jednoduché oblečení. Nejvíce z kombinací různých barev s červenou se mi líbí spojení s černou. Je v tom vášeň i trocha pochmurného tajemství :-)

Papírová romantika

S papírem jdou dělat úplná kouzla. Na tyto jsem narazila při brouzdání po internetu. Pro Vás jsem však připravila vlastní osobitý návod, jak s pomocí prstýnku a ubrousků vyrobit tyto nádherně rozvité květy a díky obyčejnému papíru něžná poupátka. Je to krásná dekorace; a například do růžové ložnice přímo stvořená!

Kraslice moderními technikami

Zdají se vám tradiční kraslice příliš složité a říkáte si, že něco takového ani nezvládnete? Nemusíte se pouštět do takových technik, zvolte moderní, které si přizpůsobíte. Popusťte uzdu fantazii. Odměnou vám bude uznání a dobrý pocit, že jste si vytvořila orginální kraslice podle svého.

Zkoušeli jsme recepty

Dobře víte, že rádi ověřujeme, co redakce doporučuje na stránkách Praktické ženy. Zaujala nás nová kuchařka Deník Dity P. Je objemná a slibuje nejenom zajímavé počtení, ale hlavně kulinářské zážitky. Kuchařku jsme doporučili v Praktické ženě a víme proč. Zuzana si předem vyzkoušela jak se podle Dity vaří a jak to chutná…